Przegląd najlepszych aplikacji sportowych dla aktywnych!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Przegląd najlepszych aplikacji sportowych dla aktywnych!

Najlepsze aplikacje sportowe motywują do ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Pozwalają na bieżąco śledzić swoje postępy, a jest to niezwykle ważne, gdy chcemy uzyskać konkretne efekty. 

Mowa tutaj nie tylko o aktywności fizycznej, aplikacje ułatwiają również liczenie kalorii, a co za tym idzie zdrowe odżywianie. Ponadto wiele z nich oferuje własne autorskie treningi, aby użytkownik samodzielnie nie musiał ich wymyślać. Poniżej przegląd najlepszych aplikacji sportowych. 

GymRun

Jest to jedna z najbardziej polecanych pozycji. Aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze, a niemalże wszystko jest darmowe. Jedynie za prowadzenie statystyk i wykonanie kopii zapasowych należy uiścić niewielką kwotę. W aplikacji znajdziemy dużą liczbę ćwiczeń na poszczególne części ciała oraz ich proste szkice. Przed przystąpieniem do treningu należy określić liczbę serii, powtórzeń, wagi obciążeń oraz długość przerw pomiędzy seriami. Jeśli danych ćwiczeń nie ma w systemie, można je w prosty sposób wprowadzić. Do każdego treningu jest możliwość utworzenia notatki, a także wyszukiwania poprawnie wykonywanych ćwiczeń w przeglądarce internetowej z poziomu aplikacji. Ponadto istnieje opcja regularnego wprowadzania pomiarów ciała. 

https://www.youtube.com/watch?v=lEeFYIvFhfk

Fitnoteq

To polska aplikacja zawierająca bazę różnorodnych treningów. Jej system obejmuje około 250 polskojęzycznych zajęć. Fitnoteq daje możliwość wyboru bazy treningów na poziomach trudności łatwym, średnim i trudnym. Użytkownik do wyboru ma zajęcia z jogi, pilatesu, cardio czy dance. W aplikacji można ustalać cele, jakie chcemy osiągnąć przy pomocy ćwiczeń – niezależnie od tego czy mają one związek ze szczupłą sylwetką, biciem rekordów lub polepszeniem stanu zdrowia.

Aplikację bez trudu można połączyć z telewizorem i oglądać ćwiczenia w powiększonej wersji. Co więcej, Fitnoteq zainspiruje nas do zdrowego trybu życia poprzez propozycje przepysznych dań i pomysłów na nowe ćwiczenia fizyczne. Aplikacja jest płatna, jednak po założeniu konta przez kilka dni można z niej korzystać w wersji testowej za darmo. 

>> Zobacz też: Jakie ćwiczenia warto zrobić przed pracą?

Nike Run Club

Aplikacja Nike Run Club dostępna jest od dawna i cieszy się dosyć dobrymi opiniami. Przeznaczona jest głównie dla osób ceniących sobie długie spacery i zwiększenie wytrzymałości poprzez bieganie. Sami twórcy aplikacji reklamują ją jako idealnego partnera treningowego dla każdego. Jest to typowo sportowy program, który przechowuje dane i statystyki z aktywności. Umożliwia wykonanie treningu z wizualizacją na mapie oraz głosowymi informacjami wspomagającymi motywację. Przebiegnięty dystans można monitorować przy pomocy sensorów Nike+, aplikacja jest również kompatybilna ze smartwatchami. Oczywiście dostępne są w niej różnorodne wyzwania. 

Nike Training Club

Aplikacja NTC pomaga osiągnąć każdy sportowy cel. Jej największą zaletą jest samoczynne przechodzenie do następnych ćwiczeń. Ćwiczący nie musi nic naciskać, aplikacja odmierza czas serii, a następnie przechodzi do kolejnego bloku. Co więcej, w czasie treningu NTC udziela nam głosowych instrukcji. Razem z aplikacją użytkownik otrzymuje dostęp do setek różnorodnych treningów – elastycznych planów treningowych, które dostosowują się do naszego rozkładu dnia. W tej aplikacji każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są ćwiczenia rozciągające, rozgrzewające, cardio oraz nastawione na dane partie ciała. Użytkownik poprzez aplikację zyskuje również dostęp do porad specjalistów. 

Fitatu

Jest to bezpłatna polska aplikacja sprzyjająca dobremu odżywianiu, bardzo dobrze znana wśród miłośników zdrowego trybu życia. Fitatu to kalkulator kalorii. Można do niego wprowadzać pojedyncze produkty lub posiłki, których przepisy uprzednio dodaliśmy do systemu. Cechuje się ogromną listą produktów, a nowe składniki łatwo wprowadza się do bazy poprzez zeskanowanie kodu kreskowego. W aplikacji można zdefiniować cel, a następnie system sam podpowiada, ile musimy zjeść, aby pozostać na dobrych torach. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*