Jak zamontować rurę do pole dance w domu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zamontować rurę do pole dance w domu?

Montaż rury do pole dance w domu to wyzwanie! Jeśli jednak uzbroisz się w cierpliwość i dobrze przygotujesz do tego zadania, to z pewnością Ci się uda! Zobacz, co powinnaś wiedzieć, by nie stanowiło to dla Ciebie większego problemu!

Kobiety, ale i mężczyźni, którzy rozpoczynają swoją przygodę z pole dance, często zastanawiają się, czy warto zamontować rurę w domu, by ćwiczyć częściej. Jedną z najważniejszych rzeczy przed podjęciem tej decyzji jest to, by wybrać odpowiedni sprzęt i zastanowić się nad wyborem miejsca, w którym chcielibyśmy go zamontować. 

Montaż

Techniczne aspekty samego montażu rury do pole dance w warunkach domowych nie są skomplikowane. Wszystko zależy od jej rodzaju – do domu najczęściej polecane są rury rozporowe, które montowane są na zasadzie docisku talerzy do sufitu i podłogi. W modelach do 3 metrów najczęściej można użyć rozporu jako jedynego sposobu montażu. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że rura nie będzie się przesuwać i luzować, przykręć ją i do sufitu, i do podłogi. Co istotne, stały montaż konieczny jest przede wszystkim w przypadku wyższych modeli.

Do treningów pole dance w domu można też zakupić składaną rurkę. To doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla osób, które podróżują lub po prostu często zmieniają miejsce zamieszkania. Drążek składa się z kilku elementów, które nie stanowią większego problemu podczas transportu.

Montaż danego modelu zależy od jego specyfiki. Każdy sprzedawca dołącza do swojego produktu instrukcje techniczne, których powinniśmy się trzymać. Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości, to nie wahaj się i skonsultuj się z dystrybutorem, by uzyskać cenne wskazówki w tej sprawie.

Idealne miejsce na rurę w domu

Rura do pole dance w Twoim domu powinna znajdować się w miejscu, gdzie masz odrobinę wolnej przestrzeni. Eksperci wskazują, że najczęściej jej odległość od mebli, ściany lub innych „przeszkód” powinna wynosić ok. 170 centymetrów z każdej strony. Zdarza się jednak, że nie jest to wystarczający „bezpieczny” obszar. Jeśli chcesz mieć pewność, że miejsce, które wybrałeś, jest odpowiednie, to postaw na wolną odległość, która wynosi co najmniej tyle, co Twój wzrost – zmniejszysz ryzyko ewentualnego haczenia o meble i urazu. 

Wysokość rury powinna wynosić minimum 225 centymetrów, ale nie wszystkie akrobacje da się na niej wykonać, więc jeśli masz możliwość i odpowiednie miejsce, to z pewnością lepszym wyborem będą jeszcze dłuższe modele. Pamiętaj też, że, by bezpiecznie ćwiczyć w domu, koniecznie powinnaś zaopatrzyć się w materac, który będzie amortyzował Twoje upadki.

Zdj. główne: ArtTower/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*