Jakie ćwiczenia warto zrobić przed pracą?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie ćwiczenia warto zrobić przed pracą?

Chcesz mieć więcej energii w ciągu dnia? Rozpocznij swój dzień od kilku prostych ćwiczeń, które pobudzą cię do działania!

Nawet 5 prostych ćwiczeń wykonanych na początku dnia jest w stanie skutecznie podwyższyć nasz poziom energii. Zobacz, jakie ćwiczenia dobrze wykonać przed rozpoczęciem pracy.

Fot. Elly Fairytale / Pexels

1. Pajacyki

To znane wszystkim, proste ćwiczenie pomaga zwiększyć przepływ krwi w organizmie i tym samym pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Regularne wykonywanie ćwiczenia zapobiega odkładaniu się cholesterolu w tętnicach.

2. Przysiady

To kolejne dobrze znane i skuteczne ćwiczenie – pomaga ono wzmocnić mięśnie nóg, pośladków, stawy kolanowe oraz biodrowe, co wskazane jest zwłaszcza dla osób pracujących w trybie siedzącym.

3. Pompki

Pompki to ogólnorozwojowe ćwiczenie, które pomaga wzmocnić mięśnie klatki piersiowej, tułowia, obręcz barkową oraz mięśnie brzucha.

4. Deska

Kolejne znane ćwiczenie, które przynosi rewelacyjne efekty. Właściwie wykonana deska wzmacnia mięśnie tułowia, mięśnie głębokie oraz pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała. Dodatkowo niweluje również bóle pleców.

5. Koci grzbiet

Ćwiczenie proste, znane i bardzo skuteczne – rozciąga i wzmacnia mięśnie stabilizujące kręgosłup i mięśnie brzucha. Pomaga rozciągnąć cały kręgosłup od odcinka lędźwiowego po szyjny. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*