Projektowanie wnętrza – samodzielnie czy zatrudnić specjalistę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Projektowanie wnętrza – samodzielnie czy zatrudnić specjalistę?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dobrze zaprojektowane wnętrze może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa jakości życia, zwiększenie produktywności i zwiększenie wartości nieruchomości. Może również pomóc w osiągnięciu lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia poprzez optymalne wykorzystanie przestrzeni i światła oraz przez stworzenie przyjaznego i komfortowego środowiska.

Projektować wnętrze samodzielnie czy zatrudnić specjalistę?

Projektowanie wnętrza samodzielnie może być tańsze, ale wymaga czasu, wiedzy i umiejętności. Jeśli masz doświadczenie w projektowaniu wnętrz i masz wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić na projektowanie, możesz rozważyć to rozwiązanie.

Zatrudnienie specjalisty z kolei pozwala na skorzystanie z jego doświadczenia, umiejętności i wiedzy, co może przyspieszyć proces projektowania i zwiększyć jakość projektu. Projektant wnętrz jest w stanie zrozumieć Twoje potrzeby i preferencje oraz dostosować projekt do Twojego budżetu.

Ile kosztuje projektant wnętrz?

Koszt projektanta wnętrz może się różnić w zależności od jego doświadczenia, lokalizacji i rodzaju projektu.

W przypadku projektowania wnętrz na indywidualne zamówienie, projektanci mogą pobierać stawki godzinowe, które mogą wynosić od 200 do 800 złotych za godzinę. Innym sposobem rozliczenia jest pobieranie procentu od kosztów całego projektu, który może wynieść od 10 do 30%, oraz oczywiście tradycyjna forma opierająca się na ustaleniu wynagrodzenia za całą usługę z góry.

Niektórzy projektanci oferują również pakiety usług, które mogą obejmować określoną liczbę godzin projektowania, wizualizacje 3D, listy zakupów i nadzór nad wykonaniem projektu.

Jak wybrać właściwą firmę, której powierzymy projekt?

Wybór odpowiedniej firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz może być trudny, ponieważ na rynku jest wiele firm oferujących tego rodzaju usługi. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przeanalizować potrzeby, przeglądać portfolio, sprawdzać opinie i porównywać ceny, a także umówić się na spotkanie z kilkoma wybranymi firmami, aby lepiej poznać ich ofertę i osoby za nią odpowiedzialne.

Najlepiej zacząć od sprawdzenia w internecie, jakie firmy oferujące projektowanie wnętrz znajdziesz w swojej okolicy. 

Po znalezieniu kilku firm zajmujących się projektowaniem, pierwszym krokiem, który warto zrobić, będzie udanie się na stronę internetową takiej firmy celem przejrzenia portfolio wykonanych projektów.

Przykładowo wchodząc na stronę https://www.interior-artstudio.pl/ i zaglądając do portfolio tej firmy, możemy dowiedzieć się, że to studio projektowe z Lublina korzysta z nowoczesnych rozwiązań i trendów, aby stworzyć przestrzenie, które są estetyczne, piękne i funkcjonalne. Z drugiej strony przykłada ogromną wagę do tradycyjnych wartości, takich jak ergonomia i łatwość użycia, co pozwala na stworzenie przestrzeni, w których czujemy się komfortowo i swobodnie.

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*