Jak udekorować kuchnię z jadalnią?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak udekorować kuchnię z jadalnią?

Artykuł sponsorowany

W domu, a zwłaszcza w kuchni i jadalni, niezwykle ważny jest ciepły i przytulny wystrój wnętrza. Te miejsca są punktami, w których najczęściej i w najprzyjemniejszych okolicznościach spotyka się cała rodzina, dlatego warto o nie szczególnie zadbać. W większości domów i mieszkań kuchnia i jadalnia są ze sobą połączone, co pozwala zaoszczędzić miejsce i stworzyć wrażenie bardziej otwartej przestrzeni. Podpowiadamy, jak urządzić i udekorować kuchnię z jadalnią. 

Ozdoby na stół  

Stół jest meblem przede wszystkim użytkowym, dlatego dekoracje na nim to nie zawsze dobry i praktyczny pomysł. Świeże kwiaty w wazonie wyglądają pięknie na stole w jadalni, jednak zabierają cenne miejsce na blacie, przez co komfort jedzenia może być mniejszy. Ceraty na stół to doskonały sposób na to, by go udekorować bez tracenia przestrzeni, która jest w jadalni na wagę złota. Dzięki temu stół zyska ozdobną funkcję i bez utraty miejsca możesz cieszyć się piękną, udekorowaną częścią jadalną kuchni. 

Robione na szydełku lub wyszywane serwety lub bieżniki na stół to przepiękna ozdoba każdej jadalni, jednak w kuchni stół brudzi się dużo częściej. Cerata jest bardzo łatwa w czyszczeniu i nie trzeba jej prać, przez co jest o wiele lepszym wyborem na stół do kuchni z jadalnią.

Wspólne motywy z kuchni i jadalni

Przestrzeń, która łączy w sobie dwie funkcje warto wizualnie rozdzielić, aby nie stworzył się efekt chaosu. W kuchni z jadalnią dobrze jest jednak wprowadzić drobne detale, które będą łączyć te dwie przestrzenie. Na przykład jeśli cenisz sobie sztukę ludową, a Twoja kuchnia jest urządzona w stylu wiejskiej chaty, ludowe hafty na serwecie i okleina meblowa z motywem łowickim czy kaszubskim stworzą piękną całość. Takie dodatki ochronią także meble przed ścieraniem się oraz niszczeniem w wyniku zużycia. W kuchni i jadalni, które są jednym z najintensywniej eksploatowanych pomieszczeń, uszkodzenia na meblach powstają bardzo łatwo. 

Dekoracja gablot  

W wielu zestawach mebli do kuchni i jadalni znajdują się gabloty, jednak przeszklona szafka nie jest najbardziej praktyczna, ponieważ ustawione w niej rzeczy powinny być dekoracją, a nie ustawionymi w najbardziej optymalny sposób naczyniami. Gabloty nie sprzyjają oszczędności miejsca, dlatego warto przerobić je na coś bardziej praktycznego. Folia na szyby może pomóc zamienić gablotę we w pełni funkcjonującą szafkę kuchenną. Taka folia okleinowa może całkowicie zmienić wygląd kuchni, a przy okazji zakryć szyby, aby nie było widać przez nie zawartości półek. Taka folia może być naprawdę piękną dekoracją, zwłaszcza, jeśli znajduje się na niej ozdobny wzór, na przykład kwiaty albo inny motyw roślinny. Może on nawiązywać do ozdób na okleinie meblowej i ceracie. 

Oświetlenie w kuchni z jadalnią  

Bardzo ciekawym i skutecznym rozwiązaniem na oświetlenie jadalni połączonej z kuchnią, jest zamontowanie na wspólnej ścianie kinkietów. W ten sposób część jadalniana będzie rozjaśniona, a przestrzeń dookoła stołu pozostanie wolna. Kinkiety nie tylko dadzą oświetlenie, lecz także mogą stać się całkiem ciekawą ozdobą na ścianie. Dają one niesamowicie klimatyczny rodzaj światła, które pięknie rozprasza się w większych pomieszczeniach. Jest to doskonała alternatywa dla oświetlenia górnego, które jest dość mało oryginalne i nie podkreśla wystroju tak, jak kinkiety. 

Fot.: Francesca Tosolini/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*