Do jakiego wnętrza warto wybrać żyrandol kryształowy i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Do jakiego wnętrza warto wybrać żyrandol kryształowy i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Często aranżując wnętrza, chce się dodać im nutę luksusu czy pałacowego blichtru. idealnie wpisują się w taką estetykę żyrandole kryształowe. Jednak co ciekawe, takie lampy mogą mieć różne formy, kształty, ale i wielkości, stąd sprawdzają się nie tylko w pałacowych wnętrzach, ale również tych ultra nowoczesnych. Dziś podpowiemy, do jakiego wnętrza wybrać żyrandol kryształowy i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Gdzie sprawdzą się kryształowe żyrandole? 

Jeżeli chodzi o funkcje poszczególnych pomieszczeń, to na pewno żyrandol kryształowy najczęściej wybierany jest do salonu, w którym przyjmuje się gości. Ma on reprezentacyjny charakter, dodaje prestiżu i przyciąga uwagę. Oczywiście można wybrać go również do jadalni, jeśli w mieszkaniu jest osobne pomieszczenie do spożywania posiłków użytkowane nie na co dzień, a na szczególne okazje. Żyrandole dobrze sprawdzają się też w dużych, otwartych apartamentach, czyli tam, gdzie nie ma tradycyjnego podziału na pomieszczenia, a jedynie są zagospodarowane poszczególne strefy, czyli salonowa z kompletem wypoczynkowym, jadalniana z dużym stołem i kuchenna z nowoczesną wyspą. Kryształowe żyrandole są odpowiednim wyborem także do reprezentacyjnego gabinetu, w którym przyjmuje się kontrahentów. Oczywiście wytwornego charakteru dzięki żyrandolom można dodać także sypialni. 

Jak dobrać żyrandol kryształowy do aranżacji wnętrz? 

Jeżeli tworzy się salon czy sypialnie w stylu boho z lekkimi, rattanowymi czy bambusowymi meblami, to wydawać by się mogło, że nie ma tam miejsca dla kryształowego żyrandola, a nic bardziej mylnego. Dodając taki biżuteryjny element, a także kilka stylizowanych mebli, można stworzyć wnętrze w modnym stylu Hamptons, czyli inspirowanym domkami letniskowymi na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Oczywiście inspiracji nie trzeba szukać tak daleko, bo żyrandol kryształowy może stać się także dekoracyjnym elementem w rustykalnym wnętrzu, zwłaszcza gdy wybierze się model o postarzanej strukturze podstawy. Jeszcze lepiej będzie się prezentował w sypialni czy salonie w stylu kolonialnym i świetnie skomponuje się z drewnianą boazerią np. z orzecha. Oczywiście takie biżuteryjne lampy z widocznymi szklanymi łańcuszkami w geometrycznych kształtach będą idealnym dopełnieniem aranżacji art deco. Świetnie skomponują się z gładkimi meblami w kolorze głębokiego brązu czy czerni. Żyrandol kryształowy można wybrać nawet do wnętrza w stylu hi-tech wypełnionego meblami na wysoki połysk. W takim salonie żyrandol kryształowy będzie odbijał się w połyskujących frontach. 

Gdzie najlepiej umieścić kryształowy żyrandol?

Ręcznie rzeźbione elementy kryształowego żyrandola zasługują na wyróżnienie i wyeksponowanie. Dlatego dla takiej lampy zawsze trzeba znaleźć odpowiednie miejsce. Nie musi być to koniecznie środek pomieszczenia, ale istotne znaczenie ma to, by taka wyjątkowa oprawa znalazła się nad najważniejszym elementem w danym pokoju. W jadalni będzie to stół, a w sypialni łóżko. Oczywiście w jadalni potrzebne jest bardziej skoncentrowane światło zapewniające odpowiednie doświetlenie blatu. Dlatego żyrandol warto umieścić centralnie nad stołem. Z kolei w sypialni liczy się stworzenie wrażenia większej intymności, stąd światło powinno być rozproszone, najlepiej z efektem ściemniania. Żyrandol powinien zatem zawisnąć przed łóżkiem, a nie bezpośrednio nad nim. Istotne znaczenie ma odpowiednie dobranie jego wielkości tak, by nie przytłoczyć wnętrza. Istotne znaczenie ma również moc świetlna wyrażona w lumenach.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

         

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*