Czego nie może zabraknąć w pokoju dziennym?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czego nie może zabraknąć w pokoju dziennym?

Artykuł sponsorowany

Salon, nazywany często pokojem dziennym, jest miejscem, w którym najczęściej odbywa się całe nasze codzienne życie – to tutaj spędzamy popołudnia z najbliższymi lub zapraszamy gości. Jak więc urządzić pokój dzienny? Podpowiadamy, czego nie może w nim zabraknąć!

Pokój dzienny, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem, w którym toczy się życie codzienne całej rodziny. Jak go urządzić? Czego nie może w nim zabraknąć?

Strefy w salonie

Aby pokój dzienny był w pełni komfortowy oraz funkcjonalny, warto podzielić go na strefy. Dzięki temu wszystko będzie miało swoje miejsce, a Ty będziesz czuć się w nim w pełni komfortowo. Jakie konkretnie strefy powinny znaleźć się w Twoim pokoju dziennym? 

Najważniejsze z nich to oczywiście strefa wypoczynkowa, gościnna oraz jadalniana. W przypadku małych kawalerek należy uwzględnić tutaj także część sypialnianą. Pamiętaj o wszystkich tych strefach podczas wybierania mebli i dodatków, aby mieć pewność, że niczego nie pominiesz. 

Sofa oraz stolik kawowy

Podstawowym elementem wyposażenia każdego salonu jest oczywiście sofa oraz stolik kawowy – jest to swoiste centrum dowodzenia w każdym domu. To właśnie tutaj możesz obejrzeć telewizję ze wszystkimi domownikami, ugościć zaproszonych znajomych lub rodzinę czy też poczytać wygodnie książkę. 

Pamiętaj, że wybierając sofę do salonu, warto kierować się przede wszystkim wygodą i praktycznością. Wybierz sofę o odpowiedniej wielkości, aby mieć pewność, że komfortowo pomieści wszystkich domowników. Postaw także na miękki i przytulny mebel, który umili wszystkie wasze popołudnia i wieczory.

Oświetlenie w pokoju dziennym

Ogromne znaczenie dla aranżacji pokoju dziennego ma również oświetlenie. W żadnym pokoju dziennym nie może zabraknąć przede wszystkim lamp wiszących – są one doskonałym głównym źródłem światła.

W salonie warto także zadbać o dodatkowe oświetlenie w postaci lamp stojących lub mniejszych lampek na komodę czy też stolik. Takie subtelniejsze oświetlenie sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne i “domowe”.  

Miejsce do przechowywania

Aranżując pokój dzienny, nie można zapomnieć o znaczeniu miejsca do przechowywania. Jeśli chcesz, aby salon w Twoim domu lub mieszkaniu był funkcjonalny oraz schludny, to koniecznie pamiętaj o szafach, komodach oraz półkach. Dzięki odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania każda z Twoich rzeczy będzie miała swoje miejsce, a co za tym idzie, Twoje wnętrze będzie bardziej uporządkowane i estetyczne.

Fot.: Vecislavas Popa/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*