Podstawowe elementy dziecięcej wyprawki

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Podstawowe elementy dziecięcej wyprawki

Artykuł sponsorowany

Przyjście na świat pierwszego dziecka to okres szczęścia i… Wielkich przygotowań. Młodzi rodzice zajmują się między innymi urządzaniem pokoiku maleństwa, informowaniem bliskich o swojej radości, a także przygotowywaniem wyprawki. Często jednak listy „niezbędnych przedmiotów” wydają się nie mieć końca i zaabsorbowani czekaniem na pojawienie się potomka rodzice zapominają o niektórych ważnych punktach.

Śpiworki niemowlęce czy też kocyki bambusowe dla niemowląt to jedne z ważniejszych elementów wyprawki. Co przyda się poza ubrankami oraz innymi tekstyliami?

Podgrzewacz do butelek

Może wydawać się, że podgrzewacz do butelek to zbędny gadżet, ale nic bardziej mylnego! Utrzymanie pokarmu dla dziecka w optymalnej temperaturze albo przygotowanie dla niego mleka modyfikowanego z zachowaniem odpowiednich parametrów może być naprawdę dużym wyzwaniem. Mówi się nawet, że podgrzewacz do butelek jest tak samo potrzebny młodym rodzicom jak dziecięcy wózek! Podgrzewacz jest po prostu ogromnym udogodnieniem, pozwala na podanie dziecku pokarmu szybko i w idealnej temperaturze, a Tobie zabiera część stresów i obowiązków. 

Laktator elektryczny

Innym niezwykle przydatnym urządzeniem jest laktator elektryczny. Niektóre mamy obchodzą się bez niego, ale w XXI wieku jest to coraz rzadziej spotykane. Laktatory są przydatnymi gadżetami, które z pewnością mogą ułatwić życie każdej mamy. Pozwalają na odciągnięcie pokarmu, który obciąża piersi, a także wygodne przechowywanie go i podanie dziecku wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebuje. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie szczególnie w czasie, kiedy maluch zaczyna ząbkować i nieświadomie ranić brodawki piersiowe mamy.

Przewijak

Szczególnie ważnym elementem wyprawki jest przewijak. Warto przy tym zastanowić się, jakiego modelu będziesz potrzebować – a to zależy przede wszystkim od miejsca, w którym możesz ustawić przewijak. Możesz na przykład zdecydować, że umieścisz go na szafce albo komodzie. W takiej sytuacji dobrze sprawdzi się miękki przewijak, którego stabilność zapewni twarde podłoże. A co, jeśli w pokoju malucha nie ma już miejsca na taką aranżację? Postaw na usztywniony przewijak, który położysz na łóżku lub kanapie!

Akcesoria do kąpieli

Zanim dziecko przyjdzie na świat, warto przygotować się również na pierwsze kąpiele. W tym celu zaopatrz się w niewielką wanienkę (to znacznie wygodniejsze niż mycie maluszka w zlewie, wannie lub miedniczce), a także delikatne ręczniki i okrycia kąpielowe dla dzieci, które oferuje niejeden sklep z odzieżą dziecięcą. Absolutnym must-have są również delikatne kosmetyki do kąpieli, ponieważ wrażliwa skóra dziecka nie jest gotowa na detergenty, których używają dorośli.

Fot.: PX41-Media/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*