Pomysły na majówkę – gdzie wyjechać na kilka dni?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Pomysły na majówkę – gdzie wyjechać na kilka dni?

Długi weekend majowy zwany potocznie majówką zbliża się wielkimi krokami. Jest to okazja, aby spędzić wolny czas z dziećmi, rodziną oraz przyjaciółmi na odpoczynku lub wspólnej zabawie. 

Wiele osób w majowy weekend decyduje się na wyjazd wraz z najbliższymi na kilka dni w góry, nad jezioro lub w odwiedziny do dalszych rodzin. Jest to najlepszy czas na chwilę relaksu, dzięki któremu można odpocząć od codzienności i nadrobić zaległości. Warto już dzisiaj pomyśleć, gdzie chcesz się udać na majówkę. Czy ma to być czas spędzony w ciszy i spokoju? Czy może chcesz spędzić aktywnie kilka dni podczas górskich wędrówek lub wycieczek rowerowych? Przedstawimy kilka różnych propozycji, z których możesz wybrać miejsce najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. 

Bieszczady to idealny wybór dla osób ceniących sobie ciszę i spokój wśród pieszych wędrówek

Chcesz spędzić majówkę, otaczając się szumem natury, wśród dzikich lasów i nieprzetartych szlaków? Warto na swojej mapie wybrać kierunek, jakim są Bieszczady, które intrygują i zadziwiają nie tylko bogatym szlakiem turystycznym, ale też kulturowym. Niegdyś zapomniane Bieszczady, na nowo zyskują swoją popularność. To w tym miejscu możesz odkrywać nowe miejsca, wystarczy tylko troszkę zejść ze szlaku, by podziwiać nieodkryte widoki, a tym samym cieszyć się niezwykłym klimatem. 

>> Zobacz też: Jak się pakować? Triki i wskazówki dla każdego

Wybierając się w Bieszczady możesz sobie zaplanować wycieczkę dydaktyczno – historyczną do „Źródeł Sanu”, gdzie po drodze spotkasz liczne cerkwie i cmentarze oraz tajemniczy Grób Hrabiny. Kolejnym miejsce wartym zobaczenia jest „Dwernik Kamień”.

Na jego szczycie można spotkać imponującą wychodnię skalną, z której rozciąga się niesamowita panorama na najpopularniejsze bieszczadzkie połoniny. Rejon ten jest doskonałym wyborem nie tylko dla miłośników pieszych wędrówek, ale także dla osób lubiących odpoczynek nad wodą. Popularne Jezioro Solińskie z pewnością spełni oczekiwania turystów zwłaszcza wtedy, gdy majówka jest upalna i słoneczna. 

Pomysł na majówkę w brzydką pogodę 

Planujesz wyjazd na majówkę, jednak pogoda nie sprzyja pieszym wycieczką i górskim wędrówką? W tym czasie warto odwiedzić inne miejsca i udać się do Muzeum lub na wystawę odbywającą się „pod daszkiem”. Dobrym pomysłem na majówkę w Polsce jest wybór naszej stolicy, czyli Warszawy. To tutaj znajdziesz najsłynniejsze Centrum Nauki Kopernika, które zapewni rozrywkę nie tylko dzieciom. Program jest dostosowany do osób dorosłych, w tym miejscu każdy znajdzie coś interesującego. Znajdziesz Planetarium, ogród na dachu i różne wystawy tematyczne i pokazy naukowe. Centrum Nauki Kopernika to miejsca dla każdego, poznasz tutaj dużo ciekawostek, a także zapewnisz sobie i dzieciom dzień pełen przygód. Ponadto warto odwiedzić Pałac Kultury i Nauki, przejechać się metrem oraz wybrać się na spacer po Łazienkach Królewskich. 

Majówka spędzona na wycieczce rowerowej? – propozycja dla aktywnych

Lubisz aktywnie spędzać czas? W takim razie zapakuj rowery i wybierz się na Majówkę w tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To tutaj znajdują się zielone wzgórza i ruiny zamków, które można zwiedzić, przemierzając drogę szlakiem Orlich Gniazd. Można podziwiać tutaj niesamowite formacje skalne, jaskinie, lasy, które miałeś okazję zobaczyć w niejednym filmie. Jura Krakowsko – Częstochowska kryje wiele tajemnic, które można samemu odkryć. Znajdziesz w tym miejscu ciekawe szlaki rowerowe, zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. W czasie drogi możesz zwiedzić zamki w Mirowie i Bobolicach, ten drugi mogłeś widzieć w serialu „Korona Królów”, oraz ruiny zamków w Ogrodzieńcu. Skosztuj świeżo przyrządzonego pstrąga ze stawu w Złotym Potoku lub rozpal ognisko i ciesz się smażeniem kiełbasek na patyku. 

Kto powiedział, ze wydmy znajdują się tylko nad morzem?

Przedstawiamy kolejne pomysły na majówkę w Polsce, które z pewnością nie jednego zaskoczą. Chcesz zobaczyć wydmy? Nie musisz jechać aż do Słowińskiego Parku Narodowego znajdującego się niedaleko Łeby, w tym celu wystarczy wybrać się na Opolszczyznę.

W Stobrawskim Parku Krajobrazowym położonym jedyne 25 km od Opola  znajduje się ponad 100 wydm pochodzenia polodowcowego. Niektóre z nich mają aż 30 m wysokości. Park jest niesamowitym miejscem dla miłośników natury, można tutaj spotkać zwierzęta takie jak bobry, wydry, zimorodki i dudki. Ponadto w okolicy jest możliwość pływania kajakiem. Spacerując lasem można trafić do osad Mańczok i Kosowce, gdzie będziesz mógł podziwiać przykłady dawnej architektury. To miejsce sprawi, że majówka stanie się niesamowitą przygodą.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*