Pakowanie walizki na wyjazd – zrób to szybko i sprawnie!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pakowanie walizki na wyjazd – zrób to szybko i sprawnie!

Wakacyjne wyjazdy kojarzą nam się nie tylko z odpoczynkiem, lecz także pakowaniem rzeczy swoich i całej rodziny. Organizacja jest nie lada wyzwaniem, szczególnie w momencie, gdy wybieramy się na kilka tygodni w towarzystwie dzieci.

Wakacyjny wyjazd z pewnością okaże się o wiele przyjemniejszy, jeśli będziesz pamiętać o kilku zasadach. Pakowanie w chaosie przyniesie Ci tylko frustrację i niepotrzebne zdenerwowanie. Najważniejsze, by przeznaczyć na to odpowiednio dużo czasu i nie odkładać organizacji walizek na ostatnią chwilę.

Plan wyjazdu

Pakowanie się w spokoju zapobiegnie zabraniu kilku kompletów tej samej rzeczy. Przede wszystkim dowiedz się, jaka temperatura ma panować w miejscu, do którego planujesz jechać. Jeśli Twoją destynacją są ciepłe kraje, skup się na tym, by większość Twojej garderoby była letnia. Zapisz dokładnie ilość pakowanych spodni, spodenek czy butów.

Taki plan da Ci większą świadomość tego, ile rzeczy spakowałaś, a które powinnaś dopakować. Jeśli faktycznie zostawisz pakowanie na kilka godzin przed wyjazdem, może się zdarzyć, że w walizce wylądują niepotrzebne przedmioty, które bezcelowo zajmą miejsce. Przygotuj sobie przestrzeń, która pozwoli Ci na swobodne ułożenie ubrań.

Przepis na sprawne pakowanie

1.W momencie kształtowania się planu wyjazdu, notuj wszystko, co wydaje Ci się konieczne do wzięcia. Telefon będzie do tego celu zdecydowanie najlepszy. Listę możesz w każdej chwili skrócić i modyfikować. Dzięki temu unikniesz niepokoju spowodowanego złym przygotowaniem i myślą, że mogłaś o czymś zapomnieć.

2. Najlepszym sposobem na umieszczanie ubrań w walizce jest rolowanie ich. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo miejsca i zapobiegniesz zgnieceniu rzeczy. Ponadto zrolowane skarpetki świetnie zagospodarują pustą przestrzeń.

3. Jeśli jesteś fanką świecących dodatków do stylizacji, te wykonane z delikatnego materiału możesz umieścić w skarpecie, a skarpetę włożyć w obuwie. Zapobiegniesz zgnieceniu się cennych kolczyków czy bransoletek i sprawnie zajmiesz skarpetami pustą przestrzeń wewnątrz butów. Oprócz tego jeśli zdecydowałaś się wziąć ze sobą kolczyki krótkie, zapinane na motylek, możesz do ich przewiezienia wykorzystać puste opakowanie po tabletkach i w ich usztywnionych miejscach umieścić ozdoby.

4. Oznacz w jakiś sposób swoją torbę, żeby z łatwością rozpoznać ją na lotnisku lub wyłowić z gąszczu toreb w bagażniku autobusowym. Najlepiej sprawdzą się spersonalizowane breloczki lub kolorowe wstążki. Unikaj jednak wybierania wstążki w kolorze czerwonym, gdyż wielu ludzi decyduje się na ten kolor.

5. Kolejność pakowania ubrań jest bardzo istotną sprawą. Na wierzchu umieść ubrania i kosmetyki, z których będziesz chciała skorzystać pierwszej nocy. Często na miejsce, w którym spędzamy urlop, docieramy późnym wieczorem lub w nocy i nie mamy siły na rozpakowywanie walizki w celu znalezienia ręcznika czy pasty do zębów.

6. Postaraj się przed wyjazdem zrobić zdjęcie zawartości walizki. Jeśli masz w planach wziąć dużo cennych rzeczy, ta czynność pozwoli Ci na ewentualnie odzyskanie walizki w razie jej zgubienia oraz wstępne oszacowanie wartości.

7. Podczas podróży samolotem, konieczne jest zabezpieczenie płynnych substancji i pakowanie ich w butelki o pojemności 100 ml. Takie pojemniki dostaniesz w sklepach drogeryjnych. Naklej na butelce informacje o tym, jaki płyn znajduje się w środku.

Przeczytaj też: https://forhomies.pl/podroze/aktywne-wakacje-w-polsce-gdzie-jechac/

Zdjęcie główne: Daria Shevtsova/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*