Tanie podróżowanie – 8 sposobów

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Tanie podróżowanie – 8 sposobów

Podróżowanie jest niezwykle drogim przedsięwzięciem, jeśli nie zna się trików, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Oto kilka sposobów na to, aby nieco zaoszczędzić na wyjazdach. Tanie podróżowanie czas zacząć!

Praca za granicą a tanie podróżowanie

Barman jeśli masz odpowiednie umiejętności, to praca za barem jest dla Ciebie.  

Kelnerka/kelner na całym świecie jest mnóstwo sezonowych restauracji, które potrzebują dodatkowej pomocy podczas ruchliwych miesięcy turystycznych. Jeśli masz doświadczenie, bez problemu znajdziesz pracę za granicą. 

Instruktor nurkowania jeśli masz certyfikat, jest to łatwa praca, ponieważ instruktorzy nurkowania są zawsze potrzebni. A co najważniejsze, ta praca jest zwykle wykonywana w malowniczych, tropikalnych lokalizacjach.

Przewodnik turystyczny jeśli masz talent oraz zamiłowanie do historii, i nie masz nic przeciwko przemawianiu przed dużymi grupami osób, jest to idealna praca dla Ciebie.

Pracownik statku wycieczkowego to znacznie bardziej formalne stanowisko niż te powyżej, ale to świetny sposób na podróżowanie. 

Ucz angielskiego

Tanie podróżowanie? A może odwrotnie – zacznij zarabiać za granicą! Jednym z najlepszych sposobów zarabiania na podróżach jest nauczanie angielskiego za granicą. Możesz uzupełnić fundusze na podróże, np. podczas pracy w Tajlandii. Wszystko, czego potrzebujesz, to płynna znajomość języka angielskiego i dyplom TEFL, w zależności od kraju, w którym pracujesz. Wiele firm w Azji zapłaci nawet za Twój lot.

>> Zobacz też: 7 rzeczy, które musisz zabrać ze sobą w podróż

Airbnb i inne

Skorzystaj z tego pomysłu, by znaleźć tańsze zakwaterowanie, przewodników turystycznych, opcje wspólnych przejazdów i domowe posiłki z lokalnymi szefami kuchni. Możesz ominąć tradycyjną branżę turystyczną dzięki witrynom, gdzie możesz uzyskać usługę od osoby prywatnej. Ponadto miejscowi wiedzą, gdzie szukać okazji. Wiedzą, który supermarket jest najtańszy i gdzie znaleźć restauracje i bary z najsmaczniejszym jedzeniem w najniższych cenach. Bezpośrednia rozmowa z nimi zapewnia dostęp do cennej wiedzy.

Gotuj własne posiłki

Najlepszym sposobem na tanie podróżowanie jest gotowanie wszystkich posiłków samodzielnie.  Jeśli mieszkasz w hostelach, zarezerwuj zakwaterowanie z kuchnią, aby mieć dostęp do kuchenki. Jeśli korzystasz z Airbnb, Twój gospodarz prawdopodobnie będzie miał kuchnię.

Kup bilety kolejowe

Bilety kolejowe (takie jak Eurail Pass w Europie lub JR Pass w Japonii) to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, jeśli chodzi o podróż pociągiem. Jeśli podróżujesz po danym regionie przez jakiś czas, bilety kolejowe będą prawdopodobnie znacznie tańsze niż rezerwowanie pojedynczych przejazdów.

Jeśli rezerwujesz wycieczki indywidualne, rezerwacja z wyprzedzeniem zazwyczaj pozwala zaoszczędzić około 50% kosztu biletu kolejowego. Jeśli nie chcesz być przywiązany do stałego rozkładu jazdy, bilety kolejowe mogą pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy, zapewniając jednocześnie elastyczność, której potrzebujesz.

Korzystaj z kart rabatowych i innych

Jesteś uczniem, nauczycielem lub masz mniej niż 26 lat? Masz zatem dostęp do mnóstwa rabatów! Nawet jeśli niedawno ukończyłeś szkołę, jest szansa, że ​​nadal możesz złapać jakieś zniżki z legitymacją studencką. Zawsze pytaj, czy są dostępne zniżki dla studentów lub w ogóle młodzieży, ponieważ jest to łatwy sposób na zaoszczędzenie gotówki podczas podróży.

Tanie podróżowanie – zniżkowe karty turystyczne

To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na atrakcjach. Po prostu udaj się do lokalnego biura turystycznego, aby dowiedzieć się, jakie karty są dostępne. Nie w każdym mieście są takie możliwości, ale większość głównych miejsc je posiada, a jeśli planujesz zobaczyć najpopularniejsze zabytki, zaoszczędzisz dużo pieniędzy.

Pobyt za darmo

Istnieje wiele usług, które łączą podróżnych z lokalnymi mieszkańcami, którzy pozwalają im pozostać u nich za darmo. Korzystając z takich stron internetowych i usług, nie będziesz musiał płacić za zakwaterowanie. Najlepiej byłoby odwdzięczyć się za życzliwość gospodarza, gotując mu posiłek, przynosząc pamiątkę z domu lub zabierając na drinka. Nadal będzie to dużo tańsze niż opłata za zakwaterowanie.

Źródło: Designed by Freepik

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*