7 rzeczy, które musisz zabrać ze sobą w podróż

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
7 rzeczy, które musisz zabrać ze sobą w podróż

Wyruszając w podróż, zabieramy ze sobą mnóstwo rzeczy, a często zapominamy o tych najbardziej podstawowych. Dzięki poniższemu artykułowi dowiesz się, o czym warto pamiętać. 

Paszport i inne dokumenty

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bez podstawowych dokumentów lepiej nie wyruszać w podróż, zwłaszcza jeśli musimy przekroczyć granicę. Czasami jednak poświęcamy mniej uwagi rzeczom, które mają największe znaczenie, ponieważ jesteśmy przekonani, że na pewno o tym nie zapomnimy. Oprócz paszportu, który mamy, powinniśmy również mieć przy sobie jego kopię, a także dwa zdjęcia. Jeśli zgubimy dokument, możemy wyrobić nowy.

Ponadto hotele w niektórych krajach, na przykład w Rosji, przechowują paszport w recepcji do momentu wymeldowania, więc trzeba mieć przy sobie kopię. Dokumenty te należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, ponieważ często są celem złodziei.

Składana butelka na wodę

Interesująca i poręczna innowacja. Zanieczyszczenie plastikiem jest ogromne, a jednym z głównych winowajców są butelki z wodą. Wszyscy ich używamy – nawet kilka sztuk dziennie. W oceanach „wyspy z tworzywa sztucznego” są wielkości miast i stale znajduje się w nich martwe albo poważnie zranione zwierzęta w wyniku połknięcia lub zaplątania się w plastik. 

Przestań używać jednorazowych butelek i kup składaną butelkę na wodę. Nie tylko chronisz środowisko, ale także oszczędzasz. Dużo taniej jest kupić raz, niż kupować codziennie plastikowe, jednorazowe butelki. 

Gotówka i karty 

Niezależnie od tego, gdzie się wybieramy, powinniśmy dobrze zabezpieczyć się finansowo na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Czasami jesteśmy zaskoczeni, jeśli trzeba zapłacić za jakąś dodatkową usługę, na przykład podatek pobytowy. A czasem może się zdarzyć, że jesteśmy zmuszeni kupić coś nowego. Często jest tak, że o tej najważniejsze rzeczy po prostu zapomnimy, a wysyłanie pieniędzy za granicę to dodatkowy wydatek. Weź ze sobą kartę kredytową lub debetową używaną na całym świecie, a nie lokalną. Zapytaj także o waluty i o to, gdzie najlepiej je wymienić, aby nie dać się oszukać.

Router przenośny

Podczas podróży zawsze dochodzi do utraty połączeń internetowych, ale jedno jest pewne: połączenie przewodowe jest niezawodne. Dotyczy to zwłaszcza hoteli. Pakowanie routera może wydawać się przesadą, ale są one tak małe, że warto je zabrać ze sobą, jeśli chcesz pozostać w kontakcie ze światem. 

>> Zobacz też: Czas na city break! Gdzie się wybrać?

Nie przesadzaj z kosmetykami!

Jeśli nie planujesz podróży na bezludną wyspę, to kosmetyki, takie jak szampon do włosów czy żel pod prysznic kupisz na miejscu. Weź ze sobą tylko te produkty, których naprawdę potrzebujesz i wiesz, że nie będziesz mógł ich kupić w lokalnych sklepach. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce w walizce. 

Apteczka

Weź ze sobą tylko małą torbę z najpotrzebniejszymi tabletkami i lekarstwami, których możesz potrzebować. Nikt nie chce cierpieć na nieznośny ból głowy, wysoką gorączkę, rozstrój żołądka czy inne dolegliwości. To samo dotyczy leków na alergię i astmę – koniecznie weź je ze sobą!

Ubezpieczenie

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz z dziećmi, czy sam, nigdy nie wiesz co się wydarzy. Nawet jeśli będzie to drobiazg np. skaleczenie, to trzeba to zdezynfekować, zszyć itp. Im bardziej zmienia się klimat i środowisko, w którym na co dzień mieszkamy, tym większe ryzyko, że będziemy potrzebować lekarza. Pojedyncza kontrola za granicą nie jest tania, a dodatkowe interwencje lub ewentualny pobyt w szpitalu mogą stanowić poważny wydatek. 

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*