Małe mieszkanie w nowoczesnym stylu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Małe mieszkanie w nowoczesnym stylu

Artykuł sponsorowany

Dysponujesz niewielką przestrzenią, którą chcesz urządzić w stylu nowoczesnym? To świetnie. Poznaj rozwiązania, które zdecydowanie ułatwią ci to zadanie.

Małe mieszkanie – jak je urządzić?

Chociaż urządzanie naszego wnętrza to kwestia bardzo indywidualna, opierająca się w ogromnej mierze na guście i stylu konkretnej osoby, są pewne kwestie, które nieco warunkują cały proces planowania wystroju mieszkania. Bez wątpienia podstawowa z nich to metraż. Inne możliwości mamy, dysponując dużą przestrzenią, zupełnie inne natomiast, kiedy przyjdzie nam planować wystrój czegoś większego.

Czy urządzenie małego mieszkania to wyzwanie? I tak, i nie! Teoretycznie trudno jest pomieścić swój dobytek na niewielkiej przestrzeni, ale spójrzmy na to też z drugiej strony. Konieczność zaplanowania wszystkiego w dwóch pokojach sprawia, że możemy gruntownie przejrzeć nasz dobytek i zastanowić się nad tym, co naprawdę jest nam potrzebne, a z czego warto zrezygnować. 

Jeżeli mamy odpowiedzieć ogólnie na pytanie, jak urządzić małe mieszkanie, odpowiedź jest następująca: dobre planowanie przestrzeni, funkcjonalne meble i wystrzeganie się nadmiaru. Oto sposób na sukces! A teraz dowiedzmy się nieco więcej w tym temacie. 

Minimalizm w praktyce – postaw na styl nowoczesny

Stylistyka nowoczesna wiąże się z minimalizmem i właśnie w tym kierunku warto pójść. Chcąc maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, warto pomyśleć o meblach aż po sam sufit – meblościanka także może być nowoczesna, a jest bardzo funkcjonalna i bez wątpienia pozwala na mądre zagospodarowanie przestrzeni.

Istotne jest to, żeby wszystkie meble wybierać w sposób rozważny i mieć na uwadze ograniczone miejsce. Nawet gdy zastanawiasz się, jaki zakupić stolik kawowy, sięgnij najpierw po centymetr, żeby mieć pewność, że wykorzystujesz przestrzeń, ale jej nie zagracasz. Na szczęście dostępnych jest tak wiele opcji, że nietrudno znaleźć coś dla siebie.

Aranżacja małego nowoczesnego mieszkania

Umiejętne urządzanie małego mieszkania, w dodatku utrzymanego w nowoczesnej stylistyce, wymaga w praktyce po prostu sporo… sprytu. Chodzi o to, żeby przestrzeń nie uginała się pod nadmiarem rzeczy – wszystko, co niezbędne, można pochować w dobrze zaprojektowanych szufladach i szafkach, aby sprawić wrażenie czystej, funkcjonalnej przestrzeni.

Do popularnych rozwiązań należy na przykład łóżko wyposażone w skrzynię, która ułatwi przechowywanie pościeli czy sezonowych ubrań. Dodatkowe schowki mogą być przewidziane również w kanapie czy w pufie. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, stawiaj na jasne barwy – biel, beż, szarości. Nowoczesne witryny również pomogą w kwestii przechowywania, a do tego nadadzą wnętrzu stylu.

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*