Przestronna jadalnia – jak ciekawie ją urządzić

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przestronna jadalnia – jak ciekawie ją urządzić

Artykuł sponsorowany

Duży dom zapewnia naprawdę spory komfort oraz daje wiele możliwości przy urządzaniu wnętrz. Zdarza się jednak, że pomieszczenie jest za duże, by móc z łatwością zaaranżować je w ciekawy sposób, zwłaszcza, jeśli jest to miejsce mało wymagające, jak na przykład jadalnia. Jakie patenty warto zastosować, aby móc cieszyć się pięknym wystrojem i uniknąć wrażenia pustki w dużej jadalni?  

Punkt główny – stół i krzesła   

Najważniejszym meblem w jadalni jest oczywiście stół. Jest to miejsce w domu, wokół którego gromadzi się cała rodzina, dlatego powinien być on w miarę duży i wygodny, aby móc komfortowo jeść tam posiłki. Solidny, stabilny, drewniany stół to podstawa w każdej jadalni. Taki mebel może być największą ozdobą pomieszczenia, jeśli tylko będzie dobrze dobrany do stylu wystroju w jadalni oraz zaaranżowany w odpowiedni sposób. 

Krzesła w jadalni mogą być proste, drewniane lub tapicerowane, wszystko zależy od tego, co jest dla Ciebie wygodniejsze i jakie rozwiązania preferujesz. Tapicerowane krzesła to bardzo ciekawy dodatek, który może wprowadzić nieco finezji do wystroju jadalni, zwłaszcza jeśli na tkaninie znajdzie się na przykład ciekawy wzór lub mebel jest zaprojektowany w nietypowy, designerski sposób. Odradzamy jednak tapicerkę na krzesłach rodzinom z małymi dziećmi lub zwierzętami, gładką drewnianą powierzchnię dużo łatwiej się czyści.   

Nietypowe meble do jadalni  

Jeśli masz w domu dużą jadalnię, może to być okazja do zaoszczędzenia miejsca w kuchni. Zazwyczaj przechowywanie zastawy stołowej, szkła czy sztućców sprawia w niewielkiej kuchni problem, ale jeśli jadalnia jest duża, część rzadziej używanych naczyń możesz przechowywać właśnie tam. Komody do jadalni to niezbyt popularne, ale niezwykle praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możesz rozwiązać problemy z przechowywaniem wielu problematycznych przedmiotów. W komodzie z gablotą możesz trzymać na przykład swoją najładniejszą zastawę stołową lub zestaw ulubionych kieliszków. Innym, nieoczywistym, ale niezwykle przydatnym meblem, jaki możesz wstawić do dużej jadalni, jest słupek kuchenny z przeszkloną gablotką. W taki sposób nie tylko zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania, lecz także zapełnisz przestrzeń, dzięki czemu jadalnia nie będzie wydawała się pusta.   

Styl, który najlepiej sprawdzi się w dużej jadalni   

Przestronne wnętrza wymagają często urządzenia w dość specyficznym stylu. Dzięki odpowiedniemu wystrojowi pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie idealnie wykończonego, dobrze zaprojektowanego i przede wszystkim, będzie zapełnione, a nie chłodne i puste. Najbardziej niefortunnym stylem, na jaki możesz postawić w dużej jadalni jest minimalizm. Duże przestrzenie nie bronią się dobrze w połączeniu z minimalistycznym wykończeniem, wręcz przeciwnie – wydają się wtedy chłodne i “szpitalne”. Przeciwieństwem minimalizmu, a do tego stylem idealnym do dużych wnętrz, jest styl eklektyczny. Maksymalizm, łączenie faktur, wzorów, kształtów i wykończeń – to sprawdzi się tylko na dużej powierzchni, ponieważ takie pomieszczenie nie zostanie przytłoczone eklektyzmem. W zbyt małej jadalni mogłoby to stworzyć efekt zagracenia przestrzeni, jednak odpowiednio duże pomieszczenia doskonale odnajdują się w stylu eklektycznym, który nadaje im ciepła i przytulności.    

Fot.: Terry Magallanes/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*