Jesień w Polsce – zaplanuj weekend poza domem

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jesień w Polsce – zaplanuj weekend poza domem

Wakacje są zazwyczaj intensywne, pełne wyjazdów, wycieczek rowerowych, spędzania czasu nad wodą i opalania się. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, gdzie najlepiej wybrać się jesienią. Pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim miejsca idealne na wypoczynek w otoczeniu natury i zwierząt. Sprawdź, które z nich najbardziej przypadnie Ci do gustu!

Uroczysko Bieszczady, woj. podkarpackie

Jak to się mówi – rzuć wszystko i jedź w Bieszczady! Nic dziwnego, to pasmo górskie zachwyca swoją nieskazitelnością, dzikością i fenomenalnymi krajobrazami. Warto zatrzymać się w domkach Uroczysko, położonych na 12-hektatorym terenie Cieśnińsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Rozciąga się tam wspaniały widok na górskie potoki, pola i lasy. Do dyspozycji są plac rekreacyjny, place zabaw, zarybiony staw, altana, miejsce na ognisko i… zagroda z alpakami. Zwierzęta te kochają kontakt z człowiekiem, niestraszne im też małe dzieci. Można je głaskać i przytulać. Co ciekawe, alpaki nie uczulają, więc sprawdzą się też w przypadku alergików. Dodatkowo na wyłączność gości można skorzystać ze strefy SPA – jacuzzi, saun, balii z lodowatą wodą, sali do relaksu i wypoczynku oraz nagłośnienia z możliwością podłączenia własnej muzyki.

Alpakarium w Rudce, woj. podlaskie

Skoro wspomnieliśmy już o alpakach, to nie możemy pominąć w tym zestawieniu Alpakarium. To wyjątkowe ranczo na skraju lasu, ze starym domem, sadem i ogrodem warzywnym. Jak sama nazwa wskazuje, mieszkają tutaj puchate alpaki. Można odwiedzić je na kilka godzin lub zatrzymać się w kameralnym pensjonacie na cały weekend – i to przez cały rok, także zimą. Goście mogą przez cały pobyt, bez limitu, spędzać czas z alpakami, a wieczorem posiedzieć przy ognisku. Na miejscu działa też mały sklepik z wyrobami własnej produkcji – włóczki w różnych kolorach ze stuprocentowego runa alpaki, robione ręcznie chusty, skarpetki, rękawiczki, czapki i kocyki. Jest też możliwość uszycia luksusowej kołdry na zamówienie.

Białowieża, woj. podlaskie

Złotą polską jesień, a do tego okazałe żubry można niewątpliwie podziwiać w Puszczy Białowieskiej. Punktem obowiązkowym jest wizyta w Rezerwacie Pokazowym Żubrów oraz przejście najpopularniejszą i najstarszą ścieżką turystyczną w Białowieży, zwaną Kładką Żebra Żubra. Warto skorzystać z wyprawy drezynami, odwiedzić Muzeum Przyrodniczo-Leśne Puszczy Białowieskiej czy Cerkiew św. Mikołaja. Do tego liczne szlaki piesze i rowerowe oraz przepiękna natura. Nocleg można zarezerwować w klimatycznych domkach lub hotelu trzy- bądź czterogwiazdkowym.

Kazimierz Dolny, woj. lubelskie

Kazimierz Dolny leżący nad Wisłą jest jednym z najpopularniejszych polskich miasteczek turystycznych. Jesienią, już po gorącym sezonie, jest spokojniej, więc naprawdę warto spędzić tutaj weekend. A co trzeba podczas takiego pobytu zobaczyć? Brukowany rynek z kamieniczkami i centralnie położoną studnią, nadwiślańskie bulwary, ruiny zamku z wolnostojącą basztą obronną, wąwozy lessowe oraz okoliczne wzgórza i lasy.

Zatem gdzie się wybierzesz w jesienny weekend?

Zdj. główne: Johannes Plenio/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*