Prezenty dla miłośników historii

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Prezenty dla miłośników historii

Artykuł sponsorowany

Masz wśród swoich bliskich osoby, które uwielbiają historię i niedługo świętują urodziny lub imieniny? Z tym poradnikiem wybór prezentu przestanie być problemem. 

Książki i albumy o historii

Wręczanie upominków, które nawiązują do hobby bliskich nam osób, to świetny sposób, żeby pokazać, że się nimi interesujemy i wspieramy rozwój ich pasji. Przede wszystkim warto dowiedzieć się, czy solenizant jest zainteresowany konkretną epoką historyczną, zagadnieniem lub rozwojem danego regionu. Na rynku znajdziesz wiele książek i reportaży skoncentrowanych na danych okresach historycznych, albumy rzeźby i malarstwa, katalogi banknotów z całego świata, literaturę numizmatyczną czy fotoksiążki traktujące o historii m.in. mody, polityki czy wojskowości. Dobrym wyborem mogą być także powieści silnie osadzone w historycznych realiach. 

Akcesoria modelarskie

Osoby, interesujące się dawnymi żaglowcami, samolotami myśliwskimi, czołgami, kultowymi samochodami czy architekturą, mogą znaleźć wiele przyjemności w sklejaniu i ozdabianiu specjalnych kolekcjonerskich figurek. Składanie precyzyjnych modeli wymaga wiele zaangażowania i skupienia, ale w zamian gwarantuje wiele satysfakcji i pozwala dowiedzieć się więcej np. o kultowych historycznych maszynach z okresu II wojny światowej.

Banknoty i akcesoria numizmatyczne

Miłośnicy historii często pasjonują się również kolekcjonowaniem dawnych banknotów, monet czy medali. W ten sposób zwiększają swoją wiedzę na temat numizmatyki czy ewolucji pieniądza w Polsce i na świecie. Na stronie: https://onebid.pl/pl/auction/Banknoty znajdziesz szeroki wybór cennych kolekcjonerskich egzemplarzy, które z pewnością sprawdzą się w roli prezentu dla pasjonatów starych polskich banknotów. Dodatek do upominku mogą stanowić również albumy kolekcjonerskie, akcesoria do przechowywania numizmatów oraz specjalistyczne preparaty do konserwacji i czyszczenia dawnych monet. 

Gry planszowe i wideo o tematyce historycznej

Gry osadzone w historycznych realiach to połączenie rozrywki i edukacji, które może spodobać się osobom zafascynowanym historią świata. Przy grach planszowych możecie dobrze się bawić całą rodziną i na spotkaniach towarzyskich. W sieci i sklepach kolekcjonerskich znajdziesz gry inspirowane dziejami starożytnego Rzymu, średniowieczem, Bitwą Warszawską, okresem zimnej wojny czy realiami polskiego PRL-u.

Fot.: udit saptarshi/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*