Gdzie na narty i snowboard w Polsce?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie na narty i snowboard w Polsce?

Narty i snowboard to zimowe aktywności, które uwielbia wielu Polaków. W kraju jest kilka rejonów, które mogą okazać się dla miłośników tych sportów istnym rajem! Zobacz, co to za miejsca!

Ferie zimowe to czas, który Polacy chętnie spędzają na aktywnościach takich jak narty lub snowboard. Te sporty bezsprzecznie sprawiają mnóstwo frajdy! Gdzie najlepiej udać się w kraju, by czerpać z ich uprawiania mnóstwo satysfakcji?

Czarna Góra

Położony ok. 2 godziny drogi od Wrocławia ośrodek narciarski znajdujący się u podnóża Czarnej Góry w Masywie Śnieżnika to jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w całej Polsce. W przeciągu kilku ostatnich lat poczyniono wiele inwestycji w całą jego infrastrukturę. W tym miejscu znajdziemy aż 10 km bardzo różnych tras zjazdowych, które w większości wyposażono w systemy sztucznego naśnieżania. Czarna Góra Resort to też 3 koleje linowe, 8 wyciągów narciarskich do nawet 1114 metrów. Wyciągi dedykowane są dla osób na różnym poziomie umiejętności, umożliwiają spójną jazdę po bardzo zróżnicowanym terenie.

Karpacz

Karpacz to rejon, w którym znajdziemy kilka mniejszych ośrodków narciarskich. Jednym z największych jest Karpacz Ski Arena, w którym znajdują się ok. 9 kilometrowe nartostrady o różnym stopniu trudności, siedem wyciągów narciarskich, ale też dwie 2 krzesełkowe kolejki linowe. 

Szczyrk

To jeden z najpopularniejszych ośrodków w Polsce. Jest bardzo oblegany. Kilka lat temu, dzięki słowackiemu koncernowi, powstały tu trzy nowoczesne wyciągi, które połączyły trasy na Skrzyczne z trasami Solisko i umożliwiły pozostawienie samochodów na dużych parkingach stworzonych specjalnie dla przyjezdnych. Szczyrk Mountain Resort dysponuje trasami o długości 36 km, które uzupełniają sąsiednie stacje, m.in. w Kaimówce czy Beskidku. W przypadku podróży do tego miejsca należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dojazd zatłoczoną drogą krajową do wyciągów jest bardzo często dużym wyzwaniem. 

Jaworzyna Krynicka

To ośrodek, który znajduje się w Beskidzie Sądeckim, nieopodal Krynicy Zdrój. Niekwestionowaną zaletą tego miejsca jest kolejka gondolowa, która prowadzi na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Narciarze i snowboardziści, poza gondolą, mogą też korzystać z ośmiu innych wyciągów narciarskich. W ofercie tego ośrodka znajduje się siedem tras zjazdowych o długości ponad ośmiu kilometrów. Są to zróżnicowane trasy, więc będą odpowiednie i dla mniej, i bardziej zaawansowanych osób. Co ważne, zazwyczaj śnieg utrzymuje się tutaj przez aż przez ok. 150 dni! Jest to więc przez wielu miłośników zimowych aktywności miejsce uznawane za jedno z najlepszych w całym kraju.

Białka Tatrzańska

Na Podhalu warto udać się do ośrodka w Białce Tatrzańskiej. Jest to w Polsce jeden z bardziej popularnych miejsc. W tym ośrodku łączą się trzy stacje narciarskie – Bania, Kaniówka, Kotelnica. Łącznie dostępne są aż 22 trasy, które można przemierzać tylko na jednym karnecie! Białka Tatrzańska wyposażona jest w najnowocześniejsze systemy naśnieżania, a po całym dniu na stoku warto odwiedzić też Termy Białka, czyli obiekt wyposażony w baseny termalne i wiele innych atrakcji.

Zdj. główne: Alain Wong/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*