Jak się pakować? Triki i wskazówki dla każdego!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak się pakować? Triki i wskazówki dla każdego!

Przez ostatni rok możliwość podróżowania była nieco ograniczona. Chyba wszyscy czekamy na moment, w którym wreszcie będziemy mogli wznowić nasze podróże, bez obaw o zdrowie swoje i bliskich. 

Być może nawet ci, dla których pakowanie bywa prawdziwą zmorą, zdążyli już za nim zatęsknić! Przedstawiamy kilka przydatnych trików i wskazówek, jak sprawnie przygotować swój podróżny bagaż. 

Spontaniczność zostaw na inną okazję

Zrób listę potrzebnych rzeczy – pakując się na ostatnią chwilę i w pośpiechu łatwo jest o czymś zapomnieć. Nikt z nas nie chciałby, wchodząc do pociągu, zorientować się, że zapomniał swoich ulubionych butów trekkingowych. Planując spis rzeczy, łatwiej będzie również zorientować się, czego rzeczywiście potrzebujemy na dany wyjazd. Wrzucając rzeczy w pośpiechu bez większego namysłu, możemy zapełnić swoją walizkę zbędnymi przedmiotami, których wcale nie użyjemy, a które niepotrzebnie zajmą miejsce. Jeżeli kwestia tego, co zabrać na wyjazd sprawia nam kłopot, do dyspozycji mamy również pomocne aplikacje, takie jak: PackKing, PackTeo, PackPoint, czy MyLuggage.

Dobierz odpowiednią walizkę

W zależności od tego, do jakiej podróży się przygotowujesz, wybierz walizkę lub plecak odpowiednich rozmiarów. Jadąc na biwak, z pewnością lepiej jest zapakować się w podróżny plecak, z którym łatwo będziesz mógł/mogła przemieszczać się niezależnie od tego, czy poruszasz się po peronie kolejowego dworca, czy też przemierzasz porośnięte trawą łąki i lasy. 

Jeżeli wybierasz się na weekend do Krakowa czy w dwudniową podróż służbową do Londynu, wybierz małą walizkę na kółkach, do której zapakujesz niezbędne na wyjazd rzeczy. Jadąc na dłuższe wakacje, oczywiście najlepiej sięgnąć po odpowiednich rozmiarów walizkę na mocnych kółkach, aby móc zabrać wszystkie niezbędne rzeczy oraz bez większych problemów przemieszczać się z takim bagażem.

>> Co spakować na wyjazd w góry?

Kosmetyki w wersji mini

Zamiast pakować półlitrową butelkę szamponu i drugą taką samą z żelem pod prysznic, postaw na poręczne zestawy mini butelek i flakonów na kosmetyki. Kupisz je w każdej drogerii i nie wykosztujesz się, a możesz w ten sposób zaoszczędzić naprawdę wiele miejsca i kilogramów. Dodatkowo takie zestawy zazwyczaj mają też kilka pojemniczków na kosmetyki typu krem czy podkład, których również możesz zabrać tylko tyle, ile potrzebne będzie na kilka dni.

Weź ze sobą tylko to, co niezbędne

Zdarza nam się spakować walizkę rzeczami „na wszelki wypadek”, których i tak nie użyjemy. Jeżeli wkładając jakiś przedmiot do bagażu, masz wątpliwości czy rzeczywiście z niego skorzystasz, to prawdopodobnie znak, aby go nie brać. Szczególnie jeśli chodzi o ubrania, mamy tendencję, żeby pakować rzeczy, których na co dzień nie nosimy z myślą, że być może sprawdzą się na wakacjach. Zazwyczaj się nie sprawdzają, dlatego oszczędź miejsca i zabierz tylko te ubrania, z których wiesz, że będziesz zadowolona/y, nosząc je podczas wyjazdu.

Źródło zdjęcia: Sarah Brown / Unsplash

Dobrze wykorzystaj każdą przestrzeń

Zacznij pakowanie od rzeczy, które zajmują najwięcej miejsca i stopniowo przechodź do tych mniejszych. Drobnymi przedmiotami możesz wypełnić przestrzeń pomiędzy, tak, aby w pełni wykorzystać każde miejsce. Roluj ubrania – to sprawdzona metoda, która pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w walizce. Zabezpiecz przedmioty, które mogą się uszkodzić bądź ubrudzić inne – jak obuwie, słuchawki, ładowarki, czy kosmetyki. Możesz użyć do tego specjalnych pokrowców bądź zrobić własne z materiałów, którymi akurat dysponujesz, jak pokrowce na okulary, plastikowe torby, torebki próżniowe, czy opakowania po innych produktach.

Najważniejsze rzeczy miej zawsze pod ręką

Rzeczy, bez których ani rusz, jak portfel, telefon, paszport, dokumenty i bilet miej zawsze pod ręką. Powinny znajdować się w miejscu, do którego z łatwością się dostaniesz, ale na tyle zabezpieczone, żeby nie padły ofiarą złodziei. Możesz umieścić je w bagażu podręcznym, torebce (panowie zapewne wykorzystają do tego kieszenie) lub plecaku na laptopa, jeżeli posiada dodatkową przestrzeń. W czasie podróży zapewne kilkakrotnie będziesz wyjmować je i chować z powrotem, dlatego dobrze, żeby nie sprawiało ci to większego kłopotu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*