Rozwój dziecka – jak o to dbać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rozwój dziecka – jak o to dbać?

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się, jak kreatywnie wspomagać rozwój Twojego dziecka? Przeczytaj, jak wspierać jego zdrowie, a także w pełni wykorzystać jego wrodzony potencjał i rozwijać zdolności.

Zdrowy styl życia od najmłodszych lat

Warto wykształcić u Twojej pociechy zdrowe nawyki dotyczące m.in. odżywiania czy aktywności fizycznej. Odpowiednio zbilansowana dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną wspomaga zdrowie, prawidłowy rozwój i przyswajanie wiedzy. Wspólne spożywanie posiłków pozwala także wykształcić zdrowe relacje z jedzeniem. Warto zadbać o to, żeby dziecko spożywało regularne posiłki co 3-4 godziny i piło na co dzień dużo wody, zamiast słodzonych soków i napojów gazowanych. Codzienne posiłki warto komponować z zachowaniem zasad piramidy zdrowego żywienia. Dobrze jest zastępować słodycze zdrowymi przekąskami, owocami, orzechami i ciastkami domowej roboty, dzięki czemu dziecko nie będzie spożywać w diecie konserwantów i wzmacniaczy smaków.

Profil dziecka 

Profilaktyka zdrowotna jest ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka. Ważne jest zabieranie dzieci na systematyczne badania bilansowe, które pozwalają kontrolować m.in. tempo wzrostu, wagę, wzrok czy słuch. Regularne kontrole pozwolą na wczesnym etapie wykryć ewentualne nieprawidłowości, będące sygnałem rozwijających się chorób i wdrożyć odpowiednie działania im zapobiegające. Diagnostyka i wyniki badań laboratoryjnych są podstawą do rozpoznania wielu schorzeń, dlatego warto sprawdzić pakiety medyczne, które ma w ofercie np. przychodnia poz Warszawa. Pakiety przeznaczone dla dzieci zawierają zwykle podstawowe badania krwi, które odzwierciedlają ogólny stan zdrowia, w których skład wchodzi zwykle morfologia, pomiar stężenia glukozy, TSH, witaminy D oraz inne badania istotne dla przesiewu czy diagnostyki chorób dziecięcych. Jeśli dziecko wykazuje problemy z mową i komunikacją, warto aby dziecko obejrzał doświadczony logopeda dziecięcy Sosnowiec. Dla wspierania prawidłowego rozwoju Twojej pociechy duże znaczenie ma również regularny przegląd stomatologiczny oraz coroczne badanie wzroku. Obecnie dzieci spędzają dużo czasu przed ekranami, dlatego wada wzroku może szybko się pogłębiać i utrudniać codzienne funkcjonowanie oraz naukę. Warto sprawdzić ofertę dostępną na stronie: 

https://blochoptyk.pl/przyjdz-do-bloch-optyk/optometryczne-badanie-wzroku, ponieważ przy zakupie okularów korekcyjnych w Poznaniu, badanie wzroku w salonach wykonywane jest gratis.

Wspólne gry i zabawy

Efektywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem to ważny wkład w jego rozwój i kształtowanie zdrowej relacji z opiekunami. Warto wykształcić u dziecka ciekawość małego odkrywcy i chęć do poszerzania wiedzy na różne tematy, dzięki czemu nauka w szkole nie będzie dla niego problematyczna. Wspólne gry i zabawy kreatywne mogą być bezwysiłkową metodą np. nauki języków obcych, koncentracji czy analitycznego myślenia.

Fot.: Marisa Howenstine/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*