Czym czyścić blaty kuchenne?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym czyścić blaty kuchenne?

Artykuł sponsorowany

Blat kuchenny to podstawowa przestrzeń robocza w każdej kuchni. To właśnie tutaj przygotowujemy większość posiłków. Naturalne jest więc, że często się on brudzi. Jak więc wyczyścić blat kuchenny, aby nie zniszczyć jego powierzchni bez względu na materiał, z którego jest wykonany? Podpowiadamy, czym dokładnie warto czyścić blaty w kuchni.

Zasady pielęgnacji blatu z drewna

Dość częstym wyborem do kuchni jest drewniany blat kuchenny. Prezentuje się on świetnie, jednak należy pamiętać, że wymaga od swoich posiadaczy wyjątkowej pielęgnacji. Jak więc o niego zadbać? Przede wszystkim korzystaj z miękkich ściereczek lub gąbek, które nie porysują jego powierzchni oraz go nie zmatowią. Dobrze sprawdzą się także delikatne ręczniki kuchenne. Do codziennego czyszczenia możesz z powodzeniem używać dobrej jakości płynu do naczyń, który znajdziesz na przykład na stronie https://chemiazzachodu.pl/. Raz na jakiś czas użyj także preparatu przystosowanego typowo do drewna, dzięki czemu Twój blat na długo pozostanie w nienaruszonym stanie. Pamiętaj też, aby zawsze od razu wycierać wszystkie mokre zabrudzenia oraz osuszać blat, aby nie powstały na nim trwałe plamy.

Czyszczenie blatów laminowanych

Nieco inaczej wygląda sprawa z pielęgnacji blatów laminowanych. Blaty te są bardzo popularnym rozwiązaniem, ponieważ kuszą przystępną ceną, walorami estetycznymi oraz brakiem konieczności impregnacji. Ponadto blaty te nie są tak wymagające w pielęgnacji, jak na przykład blaty drewniane. Codzienne zabrudzenia z powodzeniem możesz zetrzeć jedynie przy użyciu lekko zwilżonej szmatki czy też gąbki. Nie musisz się także martwić o potencjalne uszkodzenia, a mocne zabrudzenia możesz usunąć przy użyciu wszystkich kuchennych detergentów. Pamiętaj jednak o dokładnym osuszeniu blatu po każdym myciu. 

Jak czyścić blaty z kamienia

W nowoczesnych i industrialnych kuchniach genialnie wyglądają blaty z kamienia. Jak je jednak czyścić i pielęgnować? Do czyszczenia marmuru lub granitu, czyli najpopularniejszych kuchennych kamienie, możesz z powodzeniem wykorzystać miękkie szmatki lub gąbki. W walce z codziennymi plamami wystarczy sama woda, choć warto pamiętać, że woda mineralna albo destylowana może pozostawiać na marmurze odbarwienia. Jeśli zależy Ci, aby Twój kamienny blat zawsze prezentował się pięknie, to koniecznie użyj do pielęgnacji środków przeznaczonych do konkretnego rodzaju kamienia.

Zdjęcie główne: pexels.com/Mark McCammon

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • szklanek 20.08.2022

    Nowoczesne kuchnie wymagają odpowiednio dobranych środków czyszczących. Warto zwrócić uwagę na Niemieckie środki czystości przeznaczone do sprzątania kuchni.