Zabezpieczenia domu przed kradzieżą

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zabezpieczenia domu przed kradzieżą

Artykuł sponsorowany

Dom to miejsce, które powinno kojarzyć się nam przede wszystkim z komfortem i bezpieczeństwem. Co więc zrobić, aby stał się właśnie takim miejscem? Dowiedz się, jak możesz skutecznie zabezpieczyć swoje cztery kąty przed potencjalnym włamaniem i kradzieżą. 

System alarmowy – najpopularniejsze zabezpieczenie do domu

Jednym z najpopularniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych rozwiązań, które gwarantują zabezpieczenie posesji, jest zintegrowany system alarmowy. Taki alarm należy umieścić przede wszystkim przy bramie wjazdowej oraz przy drzwiach wejściowych, a także przy miejscach w domu, w których znajdują się cenne przedmioty. Warto mieć na uwadze, że sama obecność alarmu może zniechęcić i odstraszyć potencjalnego włamywacza. Ponadto, alarmy dźwiękowe wzbudzają również czujność sąsiadów, dzięki czemu świetnie sprawdzą się pod Twoją nieobecności.

Jeśli szukasz skutecznych zabezpieczeń do Twojego domu, koniecznie odwiedź stronę internetową https://micromade.pl/.

Monitoring i mini kamery

Dobrym pomysłem będzie również zamontowanie w domu monitoringu oraz mini kamery WiFi. Najdogodniejszym rozwiązaniem będzie wybór sprzętu, który możesz połączyć z systemem alarmowych. Dzięki temu nie tylko uruchomi się alarm, ale także kamera uwieczni złodzieja próbującego włamać się do Twojego domu, co pomoże w późniejszej identyfikacji. 

Drzwi antywłamaniowe – ochrona domu i mieszkania

Aby skutecznie chronić swój dom lub mieszkanie przed włamywaczami, koniecznie zamontuj drzwi antywłamaniowe. Jak jednak je wybrać, aby mieć pewność, że dobrze ochronią Twoje mienie? Przede wszystkim zwróć uwagę na zawiasy. Powinny być one wyjątkowo solidne, a także posiadać dodatkowe zabezpieczenia takie jak bolce czy haki antywłamaniowe, które zapobiegną wyciągnięciu drzwi z ościeżnicy lub wyważeniu. Ważny jest również zamek. Wybierając go, kieruj się prostą zasadą – im więcej rygli, tym lepiej.

Rolety antywłamaniowe, czyli podstawowa ochrona okien

Wielu włamywaczy i złodziei próbuje dostać się do domów także przez okna. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w antywłamaniowe rolety zewnętrzne elektryczne. Takie rozwiązanie będzie dopełnieniem ochrony Twojego domu. Ponadto, możesz także wzbogacić je o dodatkowe systemy chroniące, na przykład specjalne okucia, które uniemożliwiają wysunięcie okien z zawiasów, czy klamki okienne zamykane na klucz.

zdj. główne: Erik Mclean/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*