Piotr Żyła mistrzem świata – tego o nim nie wiesz!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Piotr Żyła mistrzem świata – tego o nim nie wiesz!

W sobotę 28 lutego Piotr Żyła zdobył złoty medal na skoczni normalnej w mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Poznaj kilka ciekawostek o tegorocznym mistrzu świata w skokach narciarskich!

Piotr Żyła zawsze wywołuje w mediach ożywienie i dużo uśmiechu. Zasłynął jako utalentowany skoczek, który przeszedł jednak i chwile kryzysu. Obecny sukces jest owocem jego wytrwałej pracy. Oto kilka rzeczy o tegorocznym mistrzu świata, których mogłeś/mogłaś nie wiedzieć!

Najstarszy mistrz świata w historii 

Piotr Żyła długo pracował na swój sukces. Zdobywając w tym roku, w wieku 34 lat, złoty medal w Oberstdorfie, został tym samym najstarszym mistrzem świata skoków narciarskich w historii!

Zapalony muzyk

Piotr Żyła od lat z zamiłowaniem oddaje się grze na gitarze, a ostatnio zapowiedział także, że ma zamiar spróbować nauczyć się gry na pianinie.

Zobacz jak Piotr Żyła gra hymn Polski na gitarze!

Biznesmen

Piotr Żyła jest właścicielem firmy produkującej czapki zimowe. Heho – czapki z charakterem – tak reklamuje się firma tegorocznego mistrza świata.

Skoki z ręką w gipsie

Piotr Żyła swoim sukcesem dowiódł, że jest wytrwałym zawodnikiem. W 2004 r. w Pucharze Kontynentalnym skakał z ręką w gipsie! Złamał ją po skoku na treningu w Zakopanem.

Była żona i obecna partnerka

Justyna Żyła (Justyna Lazar), była żona Piotra, która zrobiła mu sporo nieprzyjemności w mediach, jest siostrą cioteczną Adama Małysza. Kiedy Piotr poślubił Justynę, miał 19 lat. Obecna dziewczyna Piotra Żyły, Marcelina Ziętek to Miss Południa Nastolatek i aktorka znana z seriali takich jak „Szkoła”, czy „19+”.

Fot. Tadeusz Mieczyński /Wikimedia Commons/CC-BY-3.0

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*