Uchwyt na monitor do biurka – jaki wybrać i kiedy się przyda?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Uchwyt na monitor do biurka – jaki wybrać i kiedy się przyda?

Biurko to miejsce pracy, które bardzo łatwo zagracić. Jeżeli zmagasz się ze zbyt małą przestrzenią na swoim biurku, zobacz, jaki uchwyt na monitor do biurka może zaradzić temu problemowi!

Co to jest uchwyt na monitor do biurka?

Często najwięcej przestrzeni na blacie biurka jest zajmowane przez monitor i jego podstawkę. Chcąc w łatwy sposób zwiększyć ilość wolnego miejsca i zapewnić sobie większy komfort korzystania z biurka, można zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, który pozwala na przymocowanie monitora do biurka lub ściany. Takie rozwiązanie doskonale wpływa na zdrowie użytkownika, a do tego może zmniejszyć negatywne oddziaływanie monitora na wzrok. To udogodnienie może również polepszyć ostateczne efekty pracy użytkownika.

Uchwyty podzielone są na kategorie, warunkowane przez rodzaj regulacji. Zwykle jest to regulacja stała, uchylna lub możliwość całkowitej zmiany ułożenia. Do kategorii stałej zalicza się najczęściej uchwyty na ścianę, które nie posiadają żadnej możliwości zmian. Uchwyty uchylne pozwalają na dopasowanie pochylenia ekranu, jednak zakres obejmuje -20 do +20 stopni. W pełni regulowane uchwyty gwarantują zmianę wysokości, nachylenia i całkowitego ustawienia.

Kiedy warto zastanowić się nad uchwytem biurkowym?

Zagracone biurko to problem niejednej zapracowanej osoby, która zwyczajnie nie ma czasu na doprowadzenie swojego miejsca pracy do porządku. Nawet po sprzątaniu wszystko zwykle wraca do stanu początkowego. Często zmiana lokalizacji monitora na biurku jest świetnym sposobem, aby zachować doskonałą organizację swoich rzeczy.

Znacznie łatwiejszym rozwiązaniem będzie zamontowanie uchwytu na monitor do biurka, niż daremne próby pozbycia się stert ważnych dokumentów czy urządzeń podłączonych do komputera.

Uchwyt na monitor do biurka zwykle składa się tylko z kilku części, dzięki czemu jego przymocowanie oraz przygotowanie do użycia nie należy do trudnych zadań. Ze względu na jego usytuowanie zwiększa się dostępna na biurku powierzchnia, którą zwykle zajmuje stojak na monitor wraz ze wszystkimi niezbędnymi kablami. Uchwyt na monitor może rozwiązać także ten problem, ponieważ przewody łączące monitor i komputer zostaną ukryte. Jest to szczególnie cenne w przypadku kilku monitorów.

Zalety uchwytów do monitorów

Zyskujące na popularności uchwyty do monitorów posiadają szereg zalet. Najważniejszym pozytywem uchwytów do biurka jest zwiększenie przestrzeni, która ułatwi uporządkowanie rzeczy oraz dokumentów na blacie.

Regulowana wysokość pozwala na ustawienie laptopa, klawiatury, tabletu, czy innych potrzebnych elementów niżej niż monitor. Dodatkowo uchwyt daje możliwość ustawienia monitora pionowo, a także dostosowania kąta nachylenia i położenia do swoich potrzeb.

W przypadku korzystania z kilku monitorów dużo miejsca na biurku zajmowane jest przez kable. Uchwyt na monitor do biurka pozwala pozbyć się tego problemu, dzięki czemu stanowisko pracy jest bardziej uporządkowane. 

Dużo modeli uchwytów na monitor do biurka posiada specjalne miejsce na kable, przez co wcale nie są widoczne. Estetyka na biurku to nie jedyna zasługa uchwytu. Dodatkowo znacznie zwiększa komfort pracy, zwłaszcza jeśli monitor jest często przestawiany lub zmieniane jest jego ustawienie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego uchwytu na monitor?

Jedną z możliwości, które powinien posiadać uchwyt na monitor do biurka, jest regulacja wysokości. Dzięki niej w bardzo prosty sposób można dostosować wysokość monitora do swoich upodobań, przez co korzystanie z komputera stanie się znacznie wygodniejsze. 

Osoby posiadające kilka monitorów zazwyczaj mogą wybrać jeden uchwyt do kilku ekranów. Trzeba jedynie znać rozmiar monitora, ponieważ każdy uchwyt dostosowany jest do konkretnej wielkości. Warunkuje to wielkość oraz stabilność uchwytu, a więc im większy monitor (lub im ich więcej), tym masywniejszy uchwyt.

Warto sprawdzić także, jaka jest nośność konkretnego uchwytu. Chcąc uniknąć niemiłej niespodzianki, którą może być zniszczenie uchwytu i oderwanie całości od biurka, warto upewnić się, jaką wagę wytrzyma wybrany model urządzenia.

Zdj. główne: Farzad Nazifi/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*