Na dachu sklepu IKEA zamieszkały.. pszczoły!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Na dachu sklepu IKEA zamieszkały.. pszczoły!

IKEA od lat zaskakuje rozwiązaniami, które zachowują balans pomiędzy potrzebami konsumentów a ochroną środowiska. Tym razem w sklepie w Jankach powstała pasieka na dachu, w którym zamieszkało 100 tysięcy pszczół.

IKEA daje znać, że owady są ważne dla ekosystemu

Na dachu sklepu IKEA Janki zamieszkały pszczoły – to gest, który ma uświadomić konsumentom, że są one bardzo ważne dla środowiska. Jednocześnie zwraca uwagę na to, że zanieczyszczone powietrze zagrażają temu gatunkowi.

źródło: materiały prasowe

To pierwszy sklep w Polsce i Europie Środkowo-Wschodnej, który wystartował z taką inicjatywą. Ten gest nie jest tylko symboliczny, bo w praktyce pasieka na dachu IKEA Janki przyczyni się też do zapylenia roślin w obrębie 5 kilometrów od dachu. Jeszcze większą ciekawostką jest to, że każdy będzie mógł śledzić losy pszczół i oglądać je na żywo dzięki zamocowanym kamerom. Film przyrodniczy prosto z IKEA!

IKEA w Jankach tworzą zafascynowani światem pszczół pracownicy, którzy rozumieją, jak ważną rolę odgrywają one w naszym ekosystemie i z całych sił próbują zmienić ich aktualną sytuację. Ważnym jest również to, że dookoła sklepu jest bardzo dużo drzew i kwiatów, więc owady będą mogły spokojnie się rozwijać i zapylać okoliczne rośliny – mówi Magdalena Dworak, Koordynatorka ds. Zrównoważonego Rozwoju z IKEA Janki.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*