Nabór do konkursu „Rozwój start-upów w Polsce wschodniej”

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Nabór do konkursu „Rozwój start-upów w Polsce wschodniej”

Przed młodymi przedsiębiorcami stoi szansa na skorzystania z budżetu, który przygotowała dla nich Unia. Budżet projektu został zwiększony i wynosi obecnie aż 390 mln zł. 

Młodzi przedsiębiorcy, mają więcej czasu na przygotowanie i złożenie wniosków o ubieganie się o wsparcie z funduszy unijnych. W konkursie „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej” Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wydłużyła termin naboru wniosków do 30 grudnia 2021 r. Zwiększony także został budżet projektu i ma do rozdysponowania wśród wnioskujących aż 390 mln zł. Dzięki temu więcej przedsiębiorców może liczyć na dofinansowanie i szanse zrealizowania swoich celów.

Jest to wielka szansa dla małych firm. Poprzez większy budżet programu i wydłużenie terminu na składanie wniosków jeszcze więcej pomysłów od start upów ma szansę na realizację. Przedsiębiorcy mają doskonałe warunki, aby przemyśleć odpowiednio swój biznes, stworzyć plan i systematycznie zwiększać sprzedaż.

Źródło: Obraz Myriams-Fotos z Pixabay 

Dla uczestników konkursu przewidziane jest nawet 1 mln zł na pokrycie kosztów swojego przedsięwzięcia. Aby jednak uzyskać to dofinansowanie, przedsiębiorcy muszą dysponować wkładem własnym na sfinansowanie przynajmniej 15 proc. wydatków składanego w konkursie projektu.

Dofinansowanie

Wygrana w konkursie jest wysoka. Pozwoli wielu przedsiębiorcom w rozwoju ich firmy, pokryciu kosztów materialnych jak i personelu oraz pozwoli zainwestować w kwestię związane z usługami eksperckimi. Warunkiem wystartowania w konkursie i otrzymania należnej kwoty jest przejście przez proces weryfikacji w ramach Platformy startowej. Biorące w tym udział spółki za zadanie mają opracować i rynkowo zweryfikować własny model biznesowy oraz przygotować wstępny zarys produktu. Gdy proces ten zakończy się z sukcesem, mogą dalej walczyć o dotacje PARP, prezentując swoje pomysły przed ekspertami.

Dotychczas ponad 400 spółek zakończyło już proces inkubacji, a wśród nich już 90 uzyskało dotację i mogą dalej rozwijać swój projekt i firmę.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*