Gaz coraz droższy – co z indywidualnymi odbiorcami?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Gaz coraz droższy – co z indywidualnymi odbiorcami?
Autor: pixabay/pexels.com

Ceny gazu dla odbiorców indywidualnych mają już nie wzrosnąć w tym roku. Obecnie trwają prace legislacyjne nad projektem ustawy o bezpieczeństwie gazowym państwa. Celem nowych przepisów będzie utrzymanie państwowej kontroli nad cenami gazu i ochrona przed ich gwałtownymi podwyżkami.

Do 31 grudnia br. odbiorców indywidualnych obowiązują taryfy cen gazu, które zostały zatwierdzone w ubiegłym roku przez Urząd Regulacji Energetyki. Według zapowiedzi ceny gazu mają już nie wzrastać w 2022 r. dla gospodarstw domowych.

Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wzmocnienia bezpieczeństwa gazowego państwa w związku z sytuacją na rynku gazu, który został przyjęty przez sejm 22 lipca 2022 r., obejmuje przedłużenie taryfikacji cen gazu ziemnego przez Urząd Regulacji Energetyki do 2027 r. Ponadto postanowiono przedłużyć kontrolę Urzędu Regulacji Energetyki nad cenami gazu, aby nie dopuszczać do ich kilkuset procentowych podwyżek. W projekcie zaproponowano również wydłużenie do 45 dni okresu, w którym obowiązkowe zapasy gazu powinny zostać dostarczone do systemu gazowego.

Zdjęcie główne: stevepb/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*