Jak pozbyć się reklam na YouTube?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak pozbyć się reklam na YouTube?

Video na YouTube bez reklam? Czy poza abonamentem Premium dostępne są inne opcje? Sprawdź!

Aby całkowicie pozbyć się reklam serwis YouTube oferuje abonament Premium, który wykupić możemy za 23,99 złotych miesięcznie. Czy są jednak inne sposoby na uniknięcie reklam podczas oglądania filmów?

YouTube bez reklam: Dodanie kropki w URL już nie zadziała

Jakiś czas temu pewien internauta podzielił się swoim odkryciem, dzięki któremu w prosty sposób mogliśmy pozbyć się reklam z YouTube. Mianowicie, zauważył on pewien błąd serwisu, którego wykorzystanie pozwalało na unikanie reklam podczas odtwarzania filmów. Aby wyłączyć reklamy, wystarczyła mała zmiana w URL – po nazwie domeny, tj. „YouTube.com” należało wstawić kropkę

Przykładowy link wyglądałby więc następująco:

Jednak tym sposobem nie usuniemy już reklam na YouTube – a to dlatego, że po dodaniu kropki nie odtworzymy teraz żadnego filmu. YouTube najwyraźniej wykrył błąd na stronie. Obecnie, po wpisaniu adresu w wyżej wymieniony sposób, serwis przerywa odtwarzanie wybranego video, a na ekranie pojawia się następujący komunikat:

>> Zobacz też: Filmy na YouTube – jakie warto obejrzeć i ile kosztują?

Rozszerzenie AdBlock usuwa reklamy na YT

Sposobem, który cały czas pozwala skutecznie pozbyć się reklam na YouTube jest instalacja w swojej przeglądarce rozszerzenia AdBlock. Dostępne jest również rozszerzenie przeznaczone specjalnie do serwisu YT o nazwie „AdBlock dla YouTube”. Obie wersje są w stanie skutecznie blokować wszystkie reklamy na YouTube, a także zapobiegać ładowaniu reklam preroll.

Fot. Tymon Oziemblewski / Pixabay

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*