Jakie akcesoria przydadzą się w barze?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie akcesoria przydadzą się w barze?

Artykuł sponsorowany

Przygotowywanie profesjonalnych drinków dla gości barowych wymaga nie tylko umiejętności barmana, ale również specjalnego sprzętu. Dowiedz się więc, jakie konkretnie akcesoria barmańskie powinny znaleźć się w każdym barze. 

Podstawowe akcesorium barmańskie, czyli shaker

Przygotowanie większości drinków byłoby niemożliwe bez podstawowego akcesorium barmańskiego, jakim jest shaker barmański . To właśnie dzięki niemu drinki mają piękny kolor i odpowiednią konsystencję. Na rynku znajdziesz jednak wiele różnych shakerów, dlatego też nasuwa się pytanie – który z nich wybrać? Jedną z najpopularniejszych opcji jest klasyczny shaker bostoński, czyli dwuczęściowy. Składa się on z metalowego pojemnika oraz szklanicy. Dość często wybieranym akcesorium jest również uniwersalny shaker Cobbler. Składa się on z kubka, w którym połączysz ze sobą wszystkie składniki, głowicy z sitkiem, która pomoże ci podczas przelewania alkoholu do kieliszków oraz korka, wykorzystywanego również jako miarka do alkoholi. Ciekawym rozwiązaniem jest także nowoczesny shaker elektroniczny. Bez względu na to, na który model się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że idealny shaker dla Twojego baru znajdziesz na smartgast.pl.

Inne akcesoria barmańskie

Mimo że shaker to akcesorium najczęściej kojarzone z pracą barmana, to podczas przygotowywania drinków wykorzystuje on także inne sprzęty. Jednym z nich jest łyżka barmańska. Przy jej użyciu można z powodzeniem przygotować warstwowe kolorowe drinki. Ponadto, świetnie się sprawdza również do serwowania drinków w wysokich szklankach. 

Kolejnym akcesorium, które może okazać się przydatne w pracy barmańskiej są tak zwane jiggery, czyli dozowniki. Dzięki nim można bez problemu wymierzyć odpowiednią ilość alkoholu lub innych składników drinka. Najlepszym wyborem będzie komplet jiggerów wykonany ze stali nierdzewnej. 
Warto także pamiętać o akcesoriach do lodu. Wiele drinków wymaga odpowiedniego schłodzenie za pomocą lodu. Przyda Ci się zatem specjalne wiaderko oraz szczypce, przydatna może być także kruszarka do lodu. Dzięki niej będziesz mieć pewność, że kostki lodu w Twoich drinkach są odpowiedniej wielkości.

Zdj. główne: Adam Jaime/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*