Czym są karty Diners Club?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czym są karty Diners Club?

Co przyczyniło się do rozwoju popularności organizacji i czym jest Diners Club? Sprawdź! W Polsce obecny jest już ponad 20 lat!

Słyszałeś kiedyś o Diners Club International? Jest to pierwszy na świecie wystawca kart płatniczych, założony w 1950 roku przez trzech wspólników- Franka McNamara, Ralpha Schneider oraz Casey R. Taylor. 

Wszystko zaczęło się w 1949 roku, gdy Frank McNamara zaprosił kolegów do restauracji. Gdy nadszedł czas płacenia rachunku, mężczyzna zorientował się, że nie ma przy sobie gotówki. Ta sytuacja zrodziła w nim pomysł na wyprodukowanie kart płatniczych. Frank poczuł się zakłopotany i obiecał sobie, że już nigdy nie będzie w podobnej sytuacji. Wystarczył rok, aby mężczyzna zaprezentował swoim dwóm kolegom projekt na pierwszą na świecie kartę. Głównym zamysłem było zastąpienie gotówki w codziennych transakcjach. Już trzy lata później w Diners miał 1,25 miliona zwolenników. Nie było to jedyne ogromne osiągnięcie klubu! Jako pierwsi stworzyli również karte akceptowaną międzynarodowo oraz pierwsza honorowana w krajach dawnego Bloku Wschodniego i Chinach. Pochwalić się też mogą pierwszy programem lojalnościowym – Club Rewards. 

Diners Club Polska 

Pod koniec lat 60, biuro Podróży Orbis uruchomiło specjalny dział ds. Legitymacji Kredytowych. Miał on zajmować się płatnościami bezgotówkowymi. Już w 1968 roku za pomocą Diners Club zrealizowano pierwszą transakcję kartą w naszym kraju a niewiele później bo już w 1997 roku powstał polski oddział organizacji- Diners Club Polska. Został on założony jako część największej niebankowej instytucji Diners Club International. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*