Sprzęt do profesjonalnego sprzątania

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Sprzęt do profesjonalnego sprzątania

Artykuł sponsorowany

Tam, gdzie konieczne jest dbanie o czystość na najwyższym poziomie, przydatny jest profesjonalny sprzęt do sprzątania. Jednak jakie akcesoria i sprzęty wybrać, aby sprzątanie rzeczywiście było dokładne i szło szybko i sprawnie? Przedstawiamy nasz przegląd najpotrzebniejszych urządzeń i gadżetów.

Podstawowe sprzęty do sprzątania oraz środki czystości

W żadnej firmie zajmującej się profesjonalnym sprzątaniem nie może zabraknąć podstawowych środków oraz sprzętów do sprzątania. Co więc kupić na start? Przydadzą się przede wszystkim rękawiczki, gąbki i ściereczki, mop z wiadrem, ścierka do mycia podłogi, zmiotka i szufelka, plastikowa miska i wiadro, uniwersalna szczoteczka, worki na śmieci, szczotka do WC oraz papierowe ręczniki. Należy jednak pamiętać, że o ile jest to sprzęt jak najbardziej niezbędny, to sprzątanie gastronomii, hoteli, biur lub powierzchni magazynowych, czy też przemysłowych wymaga zakupu dodatkowych urządzeń oraz akcesoriów.

Profesjonalne sprzątanie dużych powierzchni

Jaki więc sprzęt do sprzątania hotelu, biura, gastronomii lub magazynu warto kupić? Absolutną podstawą będą różnego rodzaju myjki, na przykład myjka gorącowodna. Tego typu urządzenia pozwalają na sprawne umycie nawet ogromnych powierzchni, a ponadto umożliwiają pozbycie się nawet najtrudniejszych zabrudzeń, na przykład w halach przemysłowych. Warto także zainwestować w tak zwaną szorowarkę, czyli urządzenie, dzięki któremu podłogi zawsze będą czyste i lśniące. Nie można zapomnieć także o dużym odkurzaczu, który jest bardzo ważnym elementem dbania o czystość na różnych powierzchniach. W przypadku trudnych do wyczyszczenia miejsc warto również zastanowić się nad zakupem na przykład czyszczącej maszyny dla przemysłu spożywczego.

Akcesoria do sprzątania

Warto także pamiętać, że na rynku znajdziesz wiele dodatkowych akcesoriów do sprzątania, które ułatwią pracę każdej ekipie sprzątającej. Do takich akcesoriów możemy zaliczyć na przykład wózki. Przeznaczone są one do transportu sprzętu sprzątającego i środków czystości. Dzięki nim sprzątanie dużych powierzchni będzie znacznie łatwiejsze i wygodniejsze. Należy jednak pamiętać, że tego typu wózek musi posiadać stabilną i mocną konstrukcję, aby bez problemu można było się z nim poruszać. Warto także wybrać wózek, który wyposażony jest w  dodatkową osłonę chroniącą odpady przed wilgocią, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnego zapachu. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*