3 rzeczy, które musisz wiedzieć o gumach do ćwiczeń

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
3 rzeczy, które musisz wiedzieć o gumach do ćwiczeń

Chcesz urozmaicić swoje treningi? Gumy do ćwiczeń to świetne akcesoria, które wykorzystasz zarówno na miejskiej siłowni, podczas fitnessu, a także zwyczajnego podciągania się na drążku. Zobacz, co musisz wiedzieć o gumach do ćwiczeń.

Gumy oporowe a mini bands

Na rynku znajdziesz szerokie gumy oporowe, które są dość szerokie i trwałe. Dzięki nim zrzucisz wykonasz ćwiczenia, które pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy oraz ujędrnić sylwetkę. Zazwyczaj nie są zbyt długie i mają jaskrawe odcienie. Z kolei mini bands, są trochę cieńsze oraz dłuższe, a także mają mniejszy zakres oporu. Świetnie sprawdzą się w przypadku ćwiczeń na dolne partie ciała.

Często nazewnictwo w sklepach z akcesoriami sportowymi tych produktów jest stosowane zamiennie, więc zwróć uwagę na to, jaki opór stawia guma do ćwiczeń. Jeśli ma on zakres 5-11 kilogramów, oznacza, że minimalnie możesz liczyć na opór z pierwszej wartości, a maksymalny z drugiej.

Zwróć uwagę na kolor

Jeśli kupujesz zestaw trzech gum, kolor ma znaczenie. Świadczy o tym, który materiał ma najmniejszy, a który największy opór. Dzięki temu możesz komfortowo ćwiczyć i wymieniać gumy podczas treningu.

Guma do ćwiczeń to dobry towarzysz

Zadaniem gumy do ćwiczeń jest ułatwienie treningu. Doskonale sprawdzi się w momentach, kiedy uczysz się nowego ruchu. Guma do ćwiczeń pozwoli Ci wykonać go poprawnie. Często też pomaga w wykonaniu jakiegoś ruchu płynniej i przyjemniej.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Laura 27.11.2020

    Polecam też gumy do ćwiczeń, które mają specjalne uchwyty na ręce, znacznie łatwiej je trzymać podczas treningu