Z czego wynika popularność pompy ciepła?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Z czego wynika popularność pompy ciepła?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Funkcjonalny dom wymaga pełnego zaangażowania w projekt na każdym etapie jego powstawania. Jednym z priorytetów, na których powinna skupić się Twoja uwaga, jest wybór ogrzewania. Dokładnie takiego, które zapewni optymalny komfort cieplny, przy mało wymagającej obsłudze urządzenia grzewczego. Instalatorzy coraz częściej wskazują na pompę ciepła. Dziś przyjrzymy się bliżej, czym dokładnie jest i dlaczego warto ją wybrać.

Pompa ciepła, czyli innowacyjne urządzenie grzewcze dla nowych i modernizowanych budynków

Pompa ciepła, czyli urządzenie, które korzysta z odnawialnych źródeł energii (OZE), to innowacyjne rozwiązanie grzewcze. Przeznaczone do nowych i modernizowanych budynkówZE), to innowacyjne rozwiązanie grzewcze. Działa wykorzystując pokłady energii, zgromadzone w środowisku naturalnym. W konsekwencji czego jest uznawane za najbardziej ekologiczny sposób osiągnięcia i utrzymania pożądanej temperatury we wnętrzu. To właśnie poprawa wydajności energetycznej nieruchomości zwróciła uwagę inwestorów, projektantów i przede wszystkim – właścicieli.

Innowacje dla Ciebie, korzyści dla środowiska. Dlaczego warto wybrać pompę ciepła?

Instalacja pompy ciepła, zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, cieszy się coraz większą popularnością. Nie bez powodu – stosowanie urządzeń, które korzystają z odnawialnych źródeł energii, w tym z pomp ciepła jest wspierane przez politykę UE i podlega dofinansowaniu z funduszy unijnych. Dlaczego warto skorzystać z dostępnych możliwości?

1. Pompa ciepła jest ekologiczna. Korzystanie z takiego rozwiązania grzewczego, obniża emisję CO2 (przeciętnie o 20% w stosunku do kotłów gazowych) i nie emituje substancji szkodliwych, właściwych procesowi spalania.

2. Pompa ciepła to perspektywiczne rozwiązanie grzewcze. Już teraz wskazuje się na potencjał odnawialnych źródeł energii, jednocześnie szacując, że w przyszłości może umożliwić pozyskanie 100% energii ze źródeł odnawialnych i całkowicie zredukować emisję CO2.

3. Pompa ciepła charakteryzuje się możliwie najwyższą klasą energetyczną wśród urządzeń grzewczych, obecnie dostępnych na rynku. Co więcej, zapewnia niższe koszty eksploatacji niż kocioł gazowy, a w połączeniu z termoizolacją i ogrzewaniem podłogowym zapewnia maksymalny komfort cieplny.

4. Pompa ciepła jest zasilana energią elektryczną. Takie rozwiązanie pozwala przewidzieć koszty eksploatacji. Jednocześnie należy pamiętać, że koszty zakupu i instalacji amortyzują się po kilku latach. Co ciekawe – obecność pompy ciepła podnosi wartość nieruchomości.

Fot: Materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*