Jak zorganizować baby shower w domu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zorganizować baby shower w domu?

Baby shower to zdecydowanie jedna z przyjemniejszych imprez, w których możemy wziąć udział. Właśnie wtedy w gronie najbliższych świętujemy cud narodzin. To doskonała okazja, by przyszła mama poczuła się wyjątkowa i była gościem honorowym na stworzonym specjalnie dla niej wydarzeniu. 

Baby shower, zwany również bociankowym, staje się coraz popularniejszy w naszym kraju, choć jeszcze kilka lat temu prawie nikt go nie wyprawiał. Oto krótki poradnik, jak zorganizować baby shower w domu bez stresu i presji.

Czym jest baby shower?

Vidal Balielo Jr./pexels.com

To impreza, która przywędrowała do nas ze Stanów i chyba już na dobre rozgościła się również nad Wisłą. To okazja do świętowania w gronie najbliższych ciąży naszej córki, przyjaciółki, kuzynki bądź bliskiej koleżanki. Co ważne, wydarzenie, pomimo że przygotowywane dla przyszłej mamy, nie jest przez nią organizowane. Wszystkie przygotowania spoczywają na barkach pozostałych uczestników czy organizatorów, zaś ona jest gościem honorowym, z którym możemy ustalić ewentualnie listę preferowanych gości, termin, a także listę potencjalnych prezentów.

Istnieje również opcja, by baby shower był przyjęciem niespodzianką, o którym ciężarna dowiaduje się dopiero w momencie pojawienia się na nim. Wtedy wszelkie szczegóły najlepiej dogadać z przyszłym tatą.

Baby shower w domu

Oczywiście baby shower tak jak każdą imprezę możemy zorganizować w wynajętym lokalu, sali czy na działce, jednakże zwłaszcza w trakcie zimnych miesięcy zachęcamy do przemyślenia opcji domowej. Będzie ona wygodna zarówno dla nas, jak i przyszłej mamy, która w każdej chwili w prosty sposób będzie mogła skorzystać z toalety czy położyć się na chwilę i odpocząć. Kiedy decydujemy się na bociankowe w domu przyszłej mamy, zaoszczędzimy jej również dodatkowego stresu związanego z dojazdem czy transportem otrzymanych w trakcie imprezy prezentów.

Dopnij listę gości i budżet

Kluczowa w trakcie przygotowań okaże się lista gości, a także budżet, którym będziemy dysponować. Dzięki jasno określonej kwocie składki będziesz wiedziała, na jakie dekoracje, przekąski czy prezenty ostatecznie możesz sobie pozwolić jako główna organizatorka. Dowiesz się także, czy znajdzie się ktoś, kto wesprze Cię w działaniach. Kiedy zależy nam na zorganizowaniu imprezy „po kosztach”, możemy zaproponować składkę na prezent dla przyszłej mamy i dziecka, a gości poprosić o przyniesienie słodkości czy przekąsek.

Elementy, o których nie możesz zapomnieć

Dekoracje i pamiątki

Na kilka dni przed przyjęciem pomyśl o dekoracjach dostosowanych do preferencji przyszłej mamy, a także prognozowanej płci dziecka. W tym punkcie możesz również zawrzeć różnego rodzaju znaczniki, których możecie później używać do pamiątkowych zdjęć. Stworzenie takich fotograficznych pamiątek z pewnością będzie miłą niespodzianką dla każdego uczestnika, a w tym celu wystarczy tylko aparat i kilka fotobudkowych gadżetów.

Organizacja czasu, zabawy, prezent

Warto pomyśleć o stworzeniu kilku zabaw, które wypełnią czas imprezy. Do najpopularniejszych należą różnego rodzaju quizy, testy ze znajomości bajek czy piosenek dla dzieci, konkurs na szybkie przebieranie dziecka (tu lalki), zgadywanie smaku jedzenia z dziecięcych słoiczków czy test wiedzy o noworodkach. W kwestii prezentu najprostsze rozwiązania są najlepsze dlatego możesz po prostu spytać, czego jeszcze przyszli rodzice potrzebują i właśnie to im sprawić.

Zdj. główne: Kampus Production/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*