Jak zorganizować urodziny w domu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zorganizować urodziny w domu?

Z udanym przyjęciem urodzinowym kojarzymy przede wszystkim wyjątkową atmosferę, zajmujące zabawy, piękne dekoracje i oczywiście pyszny tort. Jak zorganizować takie wydarzenie w domu?

Żeby impreza się udała, a zaproszeni goście miło spędzili czas, trzeba wszystko dokładnie zaplanować. Organizacja zabawy w domu ma wiele zalet, dlatego warto to wykorzystać. W artykule przedstawiamy kilka porad, które pomogą w organizacji urodzin w domu.

Zalety organizowania urodzin we własnym domu

Przygotowując przyjęcie urodzinowe w domu, ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia. Przestrzeń domowa sprawi, że dzieci będą czuć się bardziej komfortowo. Daje też to możliwość dowolnego przygotowania imprezy – począwszy od wyboru daty i godziny, aż po wszystkie dekoracje i zabawy towarzyszące. Nie trzeba dostosowywać się do grafiku w sali zabaw, a urodziny nie muszą trwać jedynie dwóch czy trzech godzin.

Organizacja urodzin w domu jest też tańsza niż wynajem specjalnej sali. Wystarczy przygotować jedzenie oraz tort. Dekoracje i zaproszenia można przygotować samodzielnie. Nie tylko uda Ci się zaoszczędzić, ale może być to także doskonała okazja, żeby spędzić czas z dzieckiem. Z odpowiednim pomysłem urodziny w domu będą wspaniałym dniem dla solenizanta i jego gości.  

Jak zaplanować urodziny?

Po pierwsze, planowanie przyjęcia urodzinowego należy zacząć wcześniej, żeby zdążyć wszystko przygotować bez niepotrzebnego stresu. Warto zacząć od wyznaczenia konkretnej daty oraz sporządzenia listy gości. Organizując przyjęcie w domu, trzeba dostosować ilość zaproszonych osób do wielkości naszego mieszkania.

W przypadku imprezy dla najmłodszych dzieci powinny mieć nie tylko przestrzeń do zabawy, ale również miejsce, gdzie będą mogły zjeść tort i inne przekąski. Zaproszenia warto rozdać już dwa tygodnie przed urodzinami, aby wszyscy mogli w porę potwierdzić swój udział. Kiedy lista gości będzie już przygotowana, warto zastanowić się nad tematem przewodnim przyjęcia. Wówczas można umieścić taką informację na zaproszeniu, prosząc gości o odpowiednie przebrania. Wybór należy oczywiście do solenizanta. 

Zaplanuj zabawy i atrakcje

Zabawy powinny być dostosowane nie tylko do motywu przewodniego imprezy, ale także do pory roku, wieku, potrzeb i temperamentu dzieci. Warto wspólnie z jubilatem zaplanować przebieg urodzin. Wówczas dziecko będzie czuło się zaangażowane w cały proces przygotowań. Na imprezie urodzinowej świetnie sprawdzają się różnego rodzaju gry, np.  limbo, poszukiwanie skarbów, zabawa z krzesłami, pudełko zadań czy kalambury.

Latem można dodatkowo zaproponować dzieciom grę w piłkę na świeżym powietrzu, wyścigi w ogrodzie, tor przeszkód czy zabawę w chowanego. 

O czym pamiętać organizując urodziny w domu?

Na przyjęciu urodzinowym nie może zabraknąć oczywiście tortu i przekąsek. Warto puścić wodze fantazji – przygotować ciasteczka w ciekawym kształcie czy udekorowane kanapeczki. Lepszą alternatywą dla dużej ilości łakoci, chipsów i napojów gazowanych są soczyste owoce, zdrowe warzywa oraz świeże soki. To zdecydowanie zdrowsze rozwiązanie. Warto pamiętać o zabezpieczeniu cennych rzeczy, które mogą się pobrudzić czy zbić.

W przypadku przyjęcia urodzinowego dzieci lepiej pochować wszystkie szklane wazony, aby się nie zbiły i nikomu nie stała się krzywda. Oczywiście trzeba dać dzieciom swobodę w zabawie, jednak warto, żeby osoba dorosła czuwała nad całą gromadką. Jeżeli ktoś ma taką możliwość, to wiosną i latem można zorganizować przyjęcie w ogrodzie. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*