Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Artykuł sponsorowany

Niewielki metraż to coraz popularniejszy problem mieszkaniowy. Rynek bywa pod tym względem bezlitosny – zarówno pod względem oferty, jak i cen. Jeśli więc nabyłeś kawalerkę lub małe mieszkanie, warto dokładnie przemyśleć jego aranżację, tak, aby podjęte przez Ciebie decyzje zwiększyły funkcjonalność Twojego lokum, a jednocześnie nie były przeszkodą w estetycznym urządzeniu wnętrz.

Rozwiązania typu dwa w jednym

W niewielkich mieszkaniach czasami trzeba wysilić wyobraźnię i znaleźć rozwiązania projektowe, które umożliwią maksymalne wykorzystanie powierzchni. Ich przykładem są różnego typu meble łączące kilka funkcji. Przykładem mogą być narożniki służące za dnia jako kanapy i miejsce wypoczynku lub pracy, a w nocy rozkładane i zamieniające się w ten sposób w wygodne łóżka. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są również meble typu łóżko w szafie, które w ciągu dnia zapewniają dostęp do potrzebnych przedmiotów, a w nocy służą jako idealne posłanie do spania. Podobnego rodzaju projektem są również blaty zamontowane równolegle do ściany, które w czasie posiłków staną się stołem, podczas pracy – blatem roboczym, a kiedy nie będą potrzebne – ozdobą pomieszczenia w postaci obrazu umieszczonego na spodniej stronie.

Meble na wymiar

Skutecznym, choć z pewnością nie należącym do najtańszych, rozwiązaniem jest zakup mebli na wymiar. Może wykonać je firma stolarska specjalizująca się w przygotowywaniu frontów meblowych lub całych mebli. Jeśli z kolei posiadasz już jakieś meble i potrzebujesz dostosowania ich do Twojego projektu, pomoże Ci firma zajmująca się modyfikacją stolarską, na przykład https://www.elwi.pl/. Modele na wymiar są idealnie dopasowane do Twojego mieszkania i nie pozostawiają żadnych niewykorzystanych powierzchni. W ten sposób możesz zaprojektować swoje mieszkanie maksymalnie funkcjonalnie i stworzyć nowe przestrzenie do przechowywania rzeczy. Warto również dobrze przemyśleć planowaną aranżację, ponieważ – ze względu na koszt i wysoką jakość użytych materiałów – powinna posłużyć na lata.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym, które pomoże Ci urządzić małą przestrzeń tak, by wydawała się większa, jest stosowanie zabiegów optycznych, dzięki którym pokoje wydają się bardziej przestronne. Pod tym względem najważniejsze będą: styl, kolory oraz światło. Żeby Twoja kawalerka lub mieszkanie wydało się większe, powinieneś postawić na aranżację w estetyce jasnych wnętrz i otwartych przestrzeni. Przykładem takich stylów są: styl minimalistyczny, styl skandynawski, styl loftowy oraz styl industrialny. Ważne będzie również odpowiednie dobranie mebli i dodatków – nie powinny „zagracać” pomieszczeń i zajmować przestrzeni, która mogłaby pozostać pusta. Na przykład dużo lepszym rozwiązaniem niż zasłony są rolety, które pozostawiają wolne miejsce dookoła okien. Istotna w tworzeniu wrażenia przestrzenności jest również paleta barw. Najlepiej sprawdzą się tutaj jasne odcienie i utrzymanie pomieszczeń w kilku wybranych kolorach. Nie zapomnij również o świetle, dzięki któremu możesz podkreślić niektóre elementy stylizacji i wydobyć cały potencjał wnętrza. Sprawdź ofertę lamp dostępną na https://loftlight.pl/ i stwórz aranżację, która wprowadzi do Twojego mieszkania dodatkową przestrzeń.

Fot.:Jeremy Bezanger/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*