Jak spakować kosmetyki do walizki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak spakować kosmetyki do walizki?

Chcesz spakować walizkę szybko i sprawnie? Kiedy wyjeżdżasz nad morze, będziesz wędrować po górach czy po prostu chcesz spędzić czas pzoa miastem, na pewno przydadzą Ci się podstawowe kosmetyki i środki do codziennej higieny. Sprawdź, jak je spakować, aby nie zajmowały wiele miejsca.

Przygotowania do wyjazdu, czyli pakowanie kosmetyków do walizki

Jeśli wyjeżdżasz tylko na kilka dni albo będziesz lecieć samolotem, warto przelać żel pod prysznic, balsam czy inne kosmetyki do mniejszych opakowań. Dzięki temu nie będziesz musiał dźwigać ciężkiej walizki, a poza tym przejdziesz kontrolę na lotnisku, jeśli nie przekroczysz ilości poszczególnych płynów do 100 ml.

Jeszcze przed pakowaniem, przygotuj sobie kosmetyczkę. Najlepiej, jeśli użyjesz dwóch różnych: jedną do produktów, które używasz do makijażu, a drugą do całej reszty. Zaopatrz się też w przezroczyste pojemniki z zakrętką.

W jednym miejscu wyłóż kosmetyki, które chcesz ze sobą zabrać. Dzięki temu unikniesz dokładania kolejnych.

Pakowanie kosmetyków do walizki

Tusz do rzęs, kredki, puder czy cienie do powiek zmieścisz do małej, prostokątnej kosmetyczki. Najlepiej, aby była z miękkiego materiału, który dostosuje się do innych rzeczy w walizce i nie będzie zabierał dużo miejsca.

Drobiazgi takie jak szczotka podróżna do włosów, szczoteczka do zębów czy inne akcesoria, spakuj razem np. do woreczka, który na co dzień używasz do przechowywania żywności. Takie opakowanie schowasz np. do kieszeni wewnętrznej w walizce. Patyczki do uszu, które wykorzystujesz np. do poprawiania makijażu, zmieścisz w małym woreczku strunowym.

Szampony, żele czy balsamy przelej do małych pojemników, najlepiej z dozownikiem. Całość przechowuj w przezroczystej torebce strunowej przeznaczonej do żywności. Możesz też schować je do większej kosmetyczki wraz z dezodorantem i perfumami.

Pamiętaj o tym, aby każdy pojemnik opisać. Możesz do tego użyć zwyczajnych etykiet i markera.

Kilka trików dotyczących pakowania kosmetyków do walizki:

  • jeśli masz puder albo cień do powiek, zabezpiecz go wacikiem kosmetycznym wewnątrz opakowania, dzięki temu się nie stłucze,
  • zamiast tradycyjnej szczoteczki do zębów, zaopatrz się w drogerii w specjalną, składaną konstrukcję, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce,
  • każde opakowanie z zakrętką możesz dodatkowo zabezpieczyć folią spożywczą pod nakrętką,
  • lakiery do paznokci dodatkowo zabezpiecz folią spożywczą albo owiń je małym ręcznikiem,
  • podkład do twarzy możesz przelać do małych pojemniczków przeznaczonych do kremu,
  • zamiast całej tubki kremu do twarzy, zabierz ze sobą próbki (jeśli jednak masz wrażliwą cerę, lepiej na wyjeździe nie stosuj nowych kosmetyków, aby nie przytrafiło się uczulenie).

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*