Jak samodzielnie zrobić legowisko dla psa?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak samodzielnie zrobić legowisko dla psa?

Kiedy w domu pojawia się mały, czworonożny przyjaciel, należy zadbać o odpowiednie miejsce, które stanie się jego bezpiecznym schronieniem.  Posłanie dla psa powinno być wygodne, łatwe w czyszczeniu i  wykonane z trwałych materiałów. Legowisko dla psa można w bardzo prosty sposób wykonać samemu.

Od czego zacząć?

Zanim przystąpimy do pracy, musimy ustalić,  jakie  wymiary powinno mieć legowisko. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ile materiału będzie nam potrzebne. Posłanie nie powinno być zbyt duże, ponieważ psy należą do zwierząt stadnych, które w naturalnych warunkach śpią w grupach, dlatego legowisko powinno być otoczone na przykład jego ściankami. 

Aby poznać wymiary legowiska, które najlepiej sprawdzi się w przypadku danego czworonoga, najlepiej zmierzyć go, kiedy śpi w swojej naturalnej pozycji.  Aby otrzymać idealne wymiary posłania, należy do wymiaru dodać około 20 cm. 

Legowiska dla psa bez szycia 

Chcąc wykonać samodzielnie legowisko dla psa, nie trzeba wcale mieć zdolności krawieckich czy też maszyny do szycia. Istnieje prosty sposób, który pozwoli Ci stworzyć komfortowe posłanie dla pupila z materiałów, które niemal każdy ma w swoim domu. 

Do wykonania legowiska potrzebne nam będą: 

  • poduszki- ich liczba zależy od tego, jakich wymiarów ma być legowisko, 
  • dwa koce lub inne fragmenty materiałów, 
  • nożyczki, 
  • zszywacz.

Wykonanie legowiska krok po kroku 

Po przygotowaniu wymienionych powyżej materiałów można przejść do wykonywania legowiska. 

Krok pierwszy

Oba fragmenty materiałów należy przyciąć tak, aby ich wymiary były zgodne z planowanymi wymiarami legowiska powiększonymi o 10 centymetrów z każdej strony.  Jeśli legowisko ma mieć wymiary 120 × 100 centymetrów, powinniśmy otrzymać kawałki materiałów o wymiarach 130 × 110 centymetrów. 

Krok drugi 

Przygotowane wcześniej poduszki należy połączyć za pomocą zszywacza. Wybierając poduszki na posłanie dla pupila, warto sięgać po te, które najlepiej pasują do planowanych wymiarów.  W przypadku posłania 120 × 100 idealnie sprawdzą się dwie poduszki o wymiarach 60 × 50 centymetrów. 

Krok trzeci 

Połóż  dwie warstwy materiału na płaskiej powierzchni, tak, aby leżały jedna na drugiej. Nożyczkami nacinaj ich krawędzie materiału na głębokość około 10 centymetrów, tworząc à la frędzelki.  Pamiętaj o pozostawieniu niewielkich odstępów pomiędzy nacięciami. 

Krok czwarty

Włóż między dwie warstwy materiału spięte ze sobą poduszki. 

Krok piąty

Związuj wcześniej wykonane nacięcia, łącząc w ten sposób obie warstwy materiału na całej długości legowiska. Wykonując wiązania najlepiej zrobić na nich supły, aby się nie poluzowały. 

Gdzie ułożyć legowisko? 

Kiedy masz już  przygotowane legowisko dla psa,  musisz znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Należy pamiętać, że pies potrzebuje spokoju, dlatego najlepiej, aby legowisko było   oddalone od przejść czy drzwi wejściowych, gdzie ilość zapachów oraz  poruszający się domownicy mogą zaburzać jego wypoczynek.  Legowisko nie powinno  znajdować się w odseparowanych, zamykanych w ciągu dnia pomieszczeniach. Pies powinien mieć możliwość dołączenia  do pozostałych  domowników w każdej chwili. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*