Jak zrobić cotton balls? Zobacz, jakie to proste!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić cotton balls? Zobacz, jakie to proste!

Cotton balls to bardzo popularna i modna ozdoba wnętrz, która zyskuje sobie coraz większe rzesze zwolenników. Dodatkowo okazuje się, że można ją wykonać techniką DIY. Własnoręcznie zrobione cotton balls będą nie tylko zdobić wnętrze, ale również dostarczać satysfakcji z tego, że sami umiemy wykonać takie ozdoby.

Czym są cotton balls? 

Cotton balls lights to nic innego jak łańcuch świetlny złożony z bawełnianych kul w postaci urokliwych kloszy. Nie dość, że świetnie się prezentują, to jeszcze mogą być bardzo użyteczne. Dzięki nim uzyskujemy dodatkowe źródło światła, a wnętrze naszego pokoju staje się niezwykle klimatyczne. 

Gdzie zawiesić cotton balls?

Łańcuchy cotton balls to modny dodatek do wystroju sypialni, salonu lub pokoju dziecka. Mogą być zawieszone nad łóżkiem lub na ścianie – wszędzie wprowadzają przytulny klimat. Moda na cotton balls przybyła do Polski z dalekiej Azji, gdzie te ozdoby miały właśnie czynić wnętrza bardziej przyjaznymi i mniej sterylnymi. Postępując podobnie, możemy te świecące tekstylne kule dopasować do różnego rodzaju wnętrz. Cotton balls będą pięknie się prezentować we wnętrzach minimalistycznych, jak i aranżacjach glamour. 

Dlaczego warto zrobić cotton balls DIY?

Zakup krótkiego cotton balls w sklepie internetowym to koszt ok. 50 zł. Za dłuższe egzemplarze zapłacimy oczywiście więcej. W praktyce zrobienie takiej ozdoby w formule DIY jest z pewnością tańsze. Różnice w cenie nie są tutaj jednak tak ogromne – zaoszczędzimy około 20 złotych. W dodatku takie zdobienie posłuży nam na długo, oszczędność na nim nie będzie więc wielka. Dlaczego więc zrobić cotton balls samemu? Przede wszystkim dla własnej satysfakcji. 

Czego potrzebujemy do wykonania cotton balls?

Własnoręczne wykonanie cotton balls wymaga od nas zgromadzenia pewnej ilości materiałów. Są to:

  • lampki choinkowe, najlepiej z białym kablem – warto zaopatrzyć się w nie w okresie bożonarodzeniowym, gdy są znacznie tańsze, niż w pozostałej części sezonu,
  • balony o wybranej przez nas wielkości,
  • nożyczki,
  • klej wikolowy  (inne mogą źle stwardnieć lub nawet zniszczyć balon),
  • gaza lub bandaż do pocięcia na kawałki. 

Wykonanie ozdoby. Jak do niego podejść?

Należy zacząć od zdecydowania, na jaki kolor chcemy zabarwić naszą ozdobę. Cotton balls nie musi być biały – do kleju można dodać barwnik. Zaczynamy od nadmuchania balonów. Idealne będą nieduże, nadmuchane kulki. Później tniemy gazę na małe kawałki. Fragmenty gazy lub bandaża moczymy w kleju i równo kleimy na balonie. Zwykle potrzebne są dwie lub trzy warstwy. 

Ile czasu powinny odczekać kulki przed kolejnymi pracami?

Przyjmuje się, że trzeba odczekać nawet 48 godzin do pełnego wystygnięcia i stwardnienia kleju. Później musimy wyciągnąć z wnętrza resztki balonów. Najlepiej jest to zrobić przez otwór do wiązania. Kulki powinny być podobnej wielkości i kształtu, ale nie muszą być idealne. 

Jak zamontować lampki w kulkach z bandaża i kleju?

Nie jest to specjalnie trudne zadanie. Trzeba wykorzystać otwory pozostawione podczas tworzenia kulek. Jeżeli pozostawione otwory są nazbyt duże i przedmioty spadają, można sobie pomóc przez niewielkie szycie. 

Gdzie jeszcze wykorzystamy cotton balls?

Ten rodzaj kolorowej ozdoby świetnie będzie się prezentował na balkonie lub na tarasie.  Można też spróbować połączyć cotton balls z lampkami solarnymi. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*