Jak wykorzystać piaskownicę do kreatywnej zabawy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wykorzystać piaskownicę do kreatywnej zabawy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dzieci, które często odwiedzają place zabaw, rozwijają się o wiele lepiej zarówno pod względem ruchowym, jak i społecznym. Do kreatywnej zabawy warto wykorzystać piaskownicę, z której mogą korzystać zarówno maluchy, jak i dzieci w wieku szkolnym. Jakie korzyści przynosi zabawa w piaskownicy?

Klasyczna babka z piasku

W piaskownicy najczęściej można spotkać dzieci, które budują babki czy zamki z piasku. Wydaje się, że to bardzo prosta i niewymagająca zabawa, jednak w rzeczywistości może ona mieć niemały wpływ na rozwój maluchów. Dziecko uczy się bowiem wykonywać precyzyjne ruchy – wbrew pozorom napełnienie foremki piaskiem jest dla małych rączek prawdziwym wyzwaniem. Zabawa z piaskiem to również nowe doznania sensoryczne, na które zdecydowanie warto pozwolić dziecku. Budowanie kolejnych obiektów pozwala rozwijać wyobraźnię i talent plastyczny, formując z piasku odpowiednie elementy. W sklepach znaleźć można wiele różnego rodzaju foremek czy innego typu zabawek do piasku, które zdecydowanie warto zaproponować dziecku.

Kreatywna piaskownica edukacyjna 

Zabawa w piaskownicy to nie tylko stawianie babek z piasku – piaskownica sama w sobie może być kreatywna i zachęcać dzieci do interakcji. Wystarczy tylko wybrać model edukacyjny, dostępny na stronie https://www.avisplacezabaw.pl/produkty/piaskownice. Tego rodzaju piaskownica doskonale sprawdza się zarówno w przedszkolach i szkołach, jak i na miejskich lub przydomowych placach zabaw. Możliwości jej wykorzystania jest naprawdę sporo – o ile małe dzieci zwykle potrzebują pomocy rodziców, o tyle starszaki same znajdują doskonałe pomysły na zabawę. 

Piaskownica – obowiązkowy element wyposażenie każdego placu zabaw

Remontując czy budując nowe place zabaw, coraz częściej zapomina się o piaskownicach. Powodem są oszczędności – w piaskownicy trzeba bowiem okresowo wymieniać piasek, a to wiąże się z koniecznością poniesienia pewnego wydatku. Niemniej jednak warto mieć na uwadze korzyści, jakie przynosi dzieciom zabawa w piaskownicy. Wbrew pozorom jest to miejsce, w którym kreatywnie mogą bawić się zarówno maluchy, jak i dzieci w wieku szkolnym. Dla wielu stanowi małą namiastkę plaży, zwłaszcza jeśli zlokalizowana jest na placu zabaw przy basenie. W piaskownicę warto zainwestować również mając do dyspozycji przydomowy ogródek, który może stać się doskonałym miejscem zabaw wakacyjną porą. Należy jednocześnie pamiętać o konieczności oczyszczania piasku oraz jego okresowej wymianie, tak aby zabawa była w pełni bezpieczna dla każdego.

Fot.: Markus Spiske/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*