Jak nadać wnętrzom klasyczny charakter?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak nadać wnętrzom klasyczny charakter?

Artykuł sponsorowany

Styl klasyczny we wnętrzach jest ponadczasowy i elegancki. Aranżacje odwołujące się do minionych już nurtów stylistycznych, takich jak rokoko czy secesja, sprawiają, że wnętrza stają się unikatowe i wyrafinowane. Przeczytaj, co zrobić, aby dodać pomieszczeniu klasy. 

Symetria, światło i przestrzeń

Styl klasyczny jest ponadczasowy i dla wielu osób wciąż funkcjonuje jako symbol dobrego smaku. Przede wszystkim łączy w sobie stonowaną paletę barw z wyrobami pochodzenia naturalnego m.in. drewna czy marmuru. Projektanci wnętrz podkreślają, że jasne kompozycje kolorystyczne, harmonia barw i nienachalność dekoracyjna nadają wnętrzu szyku. 

Meble vintage

Dyskretne gzymsy i kolumny, meble z dawnych epok oraz efektowne dodatki stanowią serce stylu klasycznego. Stylowe wyposażenie nie musi być drogie – szeroki wybór mebli z  drugiej ręki można znaleźć w sklepach z antykami oraz na portalach z lokalnymi ogłoszeniami. Odrestaurowane meble stanowią unikalne kompozycje, których nie da się przyrównać do wyposażenia masowo produkowanego przez popularne sklepy meblowe. Sprzęty z litego drewna z detalami w postaci przeszkleń, rzeźbionych elementów czy liści laurowych stanowią piękną i unikalną ozdobę wnętrza. 

Inwestycja w dzieła sztuki i antyki 

Niezwykły klimat klasycznych aranżacji najczęściej ewokują detale w postaci stylowych rzeźb, sztukaterii czy oświetlenia. Możesz inwestować w piękno i klasykę, otaczając się ponadczasowymi i w pełni funkcjonalnymi przedmiotami. W klasycznym wnętrzu świetnie sprawdzi się bogato zdobiony kryształowy żyrandol lub plafon. Warto wykorzystać również lustro jako element ozdobny i sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Na stronie https://rokaj.pl/ możesz znaleźć wyselekcjonowane antyki z Francji i Włoch, takie jak weneckie, pozłacane lustra w stylu neorokoko. Dobrym wyborem do aranżacji odwołujących się do tradycji będą także dzieła sztuki w eleganckich ramach, dopasowanych kolorystycznie do mebli. Oryginalne malarstwo to zwieńczenie aranżacji wysokiej klasy. We wnętrzu stylizowanym na dawne najlepiej sprawdzą się: pejzaże, portrety oraz malarstwo rodzajowe. Szeroki wybór dzieł twórców z Polski i z zagranicy znajdziesz w internetowej galerii malarskiej touchofart.eu.

Zdj. główne: reisetopia/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*