Jak dobrać kształt i rozmiar umywalki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dobrać kształt i rozmiar umywalki?

Artykuł sponsorowany

Umywalka wydaje się niepozornym elementem wyposażenia wnętrz – dopóki nie zaczniesz używać jej na co dzień. Wtedy bardzo szybko może okazać się, że rozmiar, głębokość, kształt czy bateria są irytujące. Żeby zapobiec takim niemiłym niespodziankom, zanim zaczniesz remont łazienki dobrze przemyśl decyzje, które podejmujesz. 

Rodzaje umywalek

Czasami ciężko jest podjąć dobrą decyzję – żeby Ci to ułatwić, przedstawimy podstawowe rodzaje umywalek, razem z ich zaletami i wadami. Na stronie: taniezlewozmywaki.pl znajdziesz szeroką ofertę różnych modeli każdego typu i będziesz mógł dobrać estetyczne wykończenie zgodnie ze swoim gustem i potrzebami. Zanim jednak zdecydujesz się na popularne w ostatnich czasach czarne miski umywalek, sprawdź twardość wody w Twojej okolicy, a przed zakupem umywalki zupełnie niestandardowej, skonsultuj swój pomysł ze specjalistą – podążanie za trendami nie zawsze jest złe, ale czasami może przysporzyć Ci problemów, których lepiej jest unikać.

Umywalki wiszące

Bardzo popularnym rodzajem umywalek, które znaleźć można w wielu łazienkach, są umywalki wiszące. Charakteryzują się one prostym, minimalistycznym wyglądem, który przyciąga wiele osób sympatyzujących z obecnymi trendami estetycznymi aranżacji. Takie rozwiązanie jest świetnym wyborem, jeżeli jesteś właścicielem małej łazienki, ponieważ pusta przestrzeń pod zlewem optycznie powiększa pomieszczenie. Dodatkowym atutem wiszących umywalek są ich stosunkowo niskie ceny. Niestety, taki wybór nie jest pozbawiony wad – brak szafek w strategicznym miejscu odsłania rury i syfon, co może przeszkadzać wielu osobom pod względem estetycznym lub generować dodatkowe koszty związane z wymianą tych elementów instalacji na bardziej estetyczne lub zamontowaniem dodatkowej osłony. Minusem jest również brak dodatkowego miejsca na przechowywanie.

Umywalki podblatowe i wpuszczane w blat

Innym typem umywalek łazienkowych, które ostatnio osiągają dużą popularność, są te osadzone w blatach. Tańszym i mniej skomplikowanym rozwiązaniem jest w tym przypadku zlew wpuszczony w blat – montaż takiej umywalki polega na umieszczeniu miski pod blatem, ale z rantem wystającym ponad niego. Z powodu takiej instalacji niemożliwe jest na przykład ścieranie wody z blatu wprost do umywalki, co może być pewną niedogodnością podczas sprzątania. Z kolei umywalki podblatowe znajdują się w całości pod blatem – mają więc przewagę nad zlewami wpuszczanymi w blat pod względem łatwości w utrzymaniu czystości. Niestety, charakteryzują się wysoką ceną i nie są odpowiednie dla każdego rodzaju blatu – nadają się wyłącznie do litej powierzchni.

Umywalka na cokole

Rozwiązaniem, które widzi się w łazienkach równie często, jak umywalki wiszące, są zlewy osadzone na nóżce, czyli cokołowe. Ich klasyczny wygląd pasuje do wielu stylów aranżacyjnych, a rura odpływowa przechodzi bezpośrednio przez podłogę, co dla dużej ilości ludzi jest bardzo wygodne. Wadą umywalek na cokole może być jednak problem z utrzymaniem czystości w trudno dostępnej przestrzeni za nóżką oraz brak dodatkowej przestrzeni magazynowej pod zlewem.

Fot.: Sanibell BV/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*