Myślisz o adopcji kota? Sprawdź, jak się przygotować

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Myślisz o adopcji kota? Sprawdź, jak się przygotować

Artykuł sponsorowany

Załóż wygodne, stare ciuchy, połóż się na podłodze i zamień się w kota. Możesz nawet położyć się na plecach. Teraz spójrz w górę; prawdopodobnie zobaczysz dziesiątki kuszących atrakcji, z których wiele jest niebezpiecznych dla kotów.

Zabezpiecz swój dom

Twoim głównym priorytetem będzie usunięcie poważnych zagrożeń z zasięgu Twojego kociaka. Do najtrudniejszych w zarządzaniu należą przewody elektryczne i gniazda, z których wiele znajduje się na poziomie kota. Kocięta i koty lubią luźne przewody, więc rozważ przyklejenie ich do listew przypodłogowych lub spodu stołów albo biurek. Inne zagrożenia obejmują otwory wielkości kociaka w deskach podłogowych, fotelach bujanych, które mogą zmiażdżyć nieostrożnego zwierzaka.

Jeśli kiedykolwiek musiałeś zastawiać pułapki na mrówki lub inne szkodniki, teraz jest czas, aby upewnić się, że są one usunięte. Będziesz także chciał sprawdzić, czy wszelkie łamliwe lub cenne przedmioty znajdują się powyżej zasięgu skaczącego, wspinającego się kociaka.

Lista zakupów

Kocięta nie potrzebują wiele. Wiele jest zachwyconych, mogąc spać na łóżku lub kanapie (jeśli zdecydowałeś się na to pozwolić) i bawić się prostym sznurkiem. Będziesz jednak chciał dokonać kilku zakupów.

Podstawowe potrzeby

Twój kociak będzie potrzebował przynajmniej tych podstawowych rzeczy: karmy, miejsca do spania, drapaka oraz kuwety i żwirku. Oczywiście nie będziesz mógł pominąć kilku zabawek. Utwórz listę zakupów zawierającą wszystko, czego potrzebujesz.

Legowiska dla kotów

Chociaż Twój nowy kociak może czuć się doskonale w tekturowym pudełku wyłożonym czystymi, miękkimi ręcznikami lub małym kocem, zastanów się nad zapewnieniem mu prawdziwego posłania. Najlepsze są łóżka, które można w pełni uprać lub mają nadający się do prania i / lub wymienny pokrowiec. Nie wydawaj jednak dużo pieniędzy: istnieje duża szansa, że ​​Twój kociak ominie łóżko, które przygotowałeś, wybierając łóżka, miejsce na kanapie lub jakikolwiek słoneczny zakątek domu.

Pokarm

Pierwszy rok życia kota wyznacza tempo jego przyszłego rozwoju, zdrowia i dobrego samopoczucia. Istotne jest, aby spożywał wysokiej jakości pokarm opracowany dla kociąt. Zarówno suche karmy dla kota, jak i mokre powinny być rozważnie dobierane.

Na razie, jeśli znasz markę, daj mu to samo jedzenie, które jadł u hodowców, dome zastępczym lub schronisku, aby uniknąć rozstroju w wyniku nagłych zmian. Użyj małej, niskiej miski, aby kot mógł sięgnąć do środka (wiele misek dla kotów jest przeznaczonych dla większych dorosłych). Bardzo ważne jest również zapewnienie kociakowi dużej ilości czystej, świeżej wody. Zmieniaj wodę każdego dnia i rozważ zainwestowanie w tanią „fontannę dla kotów”, która recyrkuluje wodę i jest często bardziej atrakcyjna dla kociąt niż zwykła miska.

Zabawki interaktywne

W pierwszych tygodniach spędzisz dużo czasu ze swoim nowym kociakiem, nawiązując bliski związek, który będzie trwał przez całe życie. Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie tej więzi jest zabawa z kotkiem interaktywną zabawką. Możesz kupić tanie lub drogie przedmioty w sklepie zoologicznym, ale nie zapominaj, że inną ulubioną grą jest „przynieś” zwiniętą kartkę papieru. Inne zabawne gadżety dla kotów to sznurek, przędza i miotełka z piór. Należy jednak uważać: pióra, sznurek i inne zabawne „zabawki” mogą spowodować zadławienie, jeśli odczepią się od zabawek.

Drapaki

Nikt, kto kocha koty, nigdy nie rozważałby pozbycia się pazurów swojego kociego przyjaciela. W rezultacie Twój nowy zwierzak będzie miał pazury, które wymagają ćwiczeń. Niektóre kocięta będą chciały drapać Twój dywan lub ściany. Aby uniknąć zniszczenia domu, zapewnij swojemu kociakowi drapak. 

Kuweta 

Na rynku jest wiele kuwet, ale upewnij się, że ta, którą wybierzesz, jest wystarczająco płytka, aby Twój maluch mógł łatwo wchodzić i wychodzić. Wiele osób używa na początek małego plastikowego pudełka do przechowywania o odpowiednim rozmiarze. Pamiętaj, że niektóre koty potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do kuwety, więc możesz również kupić podkładki do umieszczenia wokół boksu w razie wypadku.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*