Lokówka automatyczna czy tradycyjna? Jaką wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Lokówka automatyczna czy tradycyjna? Jaką wybrać?

Piękne i trwałe loki to fryzura, o której marzy każda kobieta. Jednak często brakuje Ci czasu na taką stylizację lub zastanawiasz się, jakiego sprzętu powinnaś użyć, żeby nie uszkodzić swoich włosów. Jak sprawić, aby loki były olśniewające przez cały dzień?

Codziennie chcesz wyglądać wyjątkowo. Jednak takie zabiegi często wymagają wiele czasu, którego obecnie i tak mamy bardzo mało. Na pewno ułatwi Ci je lokówka do włosów. To niewielki sprzęt do stylizacji włosów, dzięki któremu szybko wyczarujesz na swojej głowie delikatne fale albo giętkie sprężynki. W tym artykule dowiesz się, jaką lokówkę wybrać, tak abyś zawsze mogła cieszyć się upragnionym efektem. 

Jakie są rodzaje lokówek?

Na rynku jest wiele rodzajów lokówek. A producenci ścigają się, kto wymyśli skuteczniejszą, bezpieczną i dającą pożądany efekt w krótszym czasie. Nadal najbardziej popularną lokówką jest lokówka tradycyjna. Zwykle posiada ona wałek o średnicy 15–38 mm. Dodatkowo wyposażona jest w klips, który ułatwia przytrzymywanie pasm włosów w momencie ich kręcenia. Często w zestawie otrzymujemy też wymienne końcówki. Dzięki temu lepiej możemy dopasować ją do swoich włosów lub efektu, który chcemy uzyskać. Mając taką lokówkę, możesz łatwo kręcić pasma o dowolnej grubości, a ponadto zrobić loki o różnym kształcie. 

Wybierając tę lokówkę, trzeba pamiętać o tym, że nie wolno kręcić mokrych włosów. Zawsze muszą być całkowicie suche. W przeciwnym razie możesz je spalić. Dobrze też przed rozgrzaniem lokówki poćwiczyć sobie samą czynność zawijania, aby później uniknąć oparzeń. Nie musisz się o nie obawiać, jeśli zdecydujesz się na zakup lokówki automatycznej. Obecnie jest to najbardziej nowoczesna i wygodna lokówka na rynku.

Jej technologia pozwala na to, że sama nawija włosy na wałek. A loki na całej długości pasma są wtedy takie same. Jednak nie możemy w tym przypadku wymienić końcówki na inną, mamy tylko jedną. Cena takiej lokówki jest też zwykle kilka razy wyższa niż lokówki tradycyjnej.

Jak działa lokówka automatyczna?

Lokówka automatyczna to urządzenie do stylizacji włosów, które samo nawija włosy na wałek. Robi to w taki sposób, że każde pasmo włosów skręca się tak samo. Jej nowoczesna obudowa wyposażona jest w komorę grzewczą – zrobioną z materiału, który dba o bezpieczeństwo włosa – oraz silniczek odpowiedzialny za automatyczne nakręcanie kosmyków. Użytkowanie tej lokówki jest całkowicie bezpieczne. Dodatkowo jest bardzo wygodne. Dzięki innowacyjnym klamrom przytrzymującym loki wyglądają, jakby robił je profesjonalny fryzjer. Jednak do jej używania nie potrzebujesz specjalnych umiejętności, bo urządzenie zrobi wszystko za Ciebie. Lokówka automatyczna jest świetnym pomysłem dla wszystkich rozpoczynających naukę kręcenia włosów.

Jeśli nie przepadasz za kręceniem włosów metodą tradycyjną, kojarzy Ci się to ze żmudnym i długim procesem, a efekt nie zawsze Cię zadowala, z pewnością lokówka automatyczna odczaruje Twoje myślenie o kręceniu włosów. Z tym nowoczesnym sprzętem nie ryzykujesz splątania włosów czy też ich uszkodzenia pod wpływem zbyt wysokiej temperatury. Nawet jeśli zrobisz coś niepoprawnie, to urządzenie Cię o tym poinformuje. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze lokówki?

Zanim wybierzesz lokówkę najlepszą dla siebie, najpierw zastanów się nad tym, jaki efekt chcesz uzyskać. Przy tym punkcie najbardziej powinny skupić Twoją uwagę końcówki urządzenia. Jeśli lubisz jednolity efekt, wtedy lepsza dla Ciebie będzie lokówka automatyczna, natomiast jeżeli lubisz bawić się formą, wtedy postaw na lokówkę tradycyjną. Aby zadbać o kondycję włosa, sprawdź pokrywę wierzchnią. W przypadku kiedy zależy Ci na zdrowiu włosów, wybierz lokówkę automatyczną.

Wszystkim osobom ze zdolnościami fryzjerskimi lepiej sprawdzi się ręczna lokówka, natomiast początkującym – automatyczna. Następnie sprawdź, jakie dodatkowe funkcje posiada lokówka, którą chcesz kupić i zobacz, czy to są te, na których Ci zależy. To może być na przykład jonizacja lub możliwość regulacji temperatury, ale i wiele innych. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*