Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas malowania?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zabezpieczyć mieszkanie podczas malowania?

Chcesz przeprowadzić drobną metamorfozę wnętrza? A może Twoja ściana wymaga drobnych poprawek, aby zakryć niedoskonałości? Przygotuj się odpowiednio do malowania ścian, aby nie było przykrych niespodzianek tuż po remoncie. Zobacz, jak zabezpieczyć mieszkanie.

Jakie miejsca musisz zabezpieczyć?

Kiedy masz już wybrany kolor farby i wiesz, jak będzie wyglądać Twoja ściana, czas na przygotowania do malowania. Krople farby czy drobny pył podczas prac remontowych to niestety nieodłączne elementy. Pamiętaj o tym, aby zabezpieczyć:

  • podłogę,
  • okna,
  • gniazdka elektryczne,
  • futrynę,
  • listwy.

Czym zabezpieczyć mieszkanie podczas malowania?

Aby nie zachlapać podłogi farbą, należy rozłożyć wytrzymałą i mocną folię. Możesz też skorzystać z tektury, jednak pamiętaj o tym, aby była ona ściśle przytwierdzona do podłoża. Dzięki temu podczas chodzenia, nie zmieni swojego położenia. Każdy odcinek przyklej do podłogi osobno.

Folię ochronną wykorzystaj także do zabezpieczenia okien. W sklepach z artykułami budowlanymi, znajdziesz także specjalne produkty przeznaczone do okien i szyb. Wraz z taśmą malarską, zabezpieczysz też trudno dostępne miejsca, takie jak szczeliny między szybami.

Gniazdka elektryczne, włączniki czy futrynę możesz ochronić dzięki wspomnianej wcześniej taśmie malarskiej.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*