Wystrój łazienki – co zaplanować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wystrój łazienki – co zaplanować?

Artykuł sponsorowany

Warto o przemyślany wybór elementów wyposażenia łazienki, aby móc cieszyć się funkcjonalną i estetyczną aranżacją. Przeczytaj, co wziąć pod uwagę przy planowaniu wystroju łazienki z klasą. 

Łazienka stanowi istotny element mieszkania, dlatego dobrze jest wykreować pomieszczenie, które sprzyja relaksacji, a do tego jest przestronne, praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Nowoczesna stylistyka i funkcjonalne wyposażenie sprawią, że łazienka będzie nie tylko schludna i przytulna, ale przede wszystkim niezwykle funkcjonalna.

Płytki dopasowane do wnętrza 

Przy planowaniu aranżacji ogromne znaczenie ma wykończenie płytek ściennych i podłogowych. Przy wyborze kafli łazienkowych należy wziąć pod uwagę następujące parametry: ścieralność, nasiąkliwość, wytrzymałość oraz antypoślizgowość. W łazience dobrze sprawdzi terakota, która nie absorbuje wody i płynnych zabrudzeń, a także jest łatwa do czyszczenia. Należy również wziąć pod uwagę odporność materiałów na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ detergentów, a także design płytek. Wielkość, kształt oraz kolorystyka kafli powinny być tak dobrane, żeby podkreślać walory wnętrza, a także niwelować drobne niedoskonałości i krzywizny podłogi. W małej łazience dobrze sprawdzą się jasne płytki z połyskującym wykończeniem, które odbijają światło i pozwalają powiększyć optycznie przestrzeń. Wśród najnowszych trendów aranżacyjnych można znaleźć zarówno nowoczesny total white look, połączenie neutralnych odcieni z drewnianym wykończeniem w stylu skandynawskim czy ciemne łazienki z czarną armaturą oraz płytkami imitującymi marmur. Wybór aranżacji zależy od indywidualnych preferencji, budżetu oraz metrażu pomieszczenia. Warto postawić na uniwersalna aranżację, która będzie dobrze służyła przez lata.

Armatura wysokiej jakości 

Wyposażenie łazienki powinno być dopasowane do metrażu oraz stylu, w którym planujesz zaaranżować pomieszczenie. Warto zadbać o to, aby ceramika oraz meble były łatwe do czyszczenia, a także odporne na działanie wilgoci. Jeśli chodzi o wyposażenie, to w  nowoczesnych łazienkach dobrze sprawdzają  się praktyczne kabiny prysznicowe w stylu walk-in z deszczownicą, a także wygodne wanny z hydromasażem. Przy wyborze elementów armatury warto zadbać o spójność detali – bateria umywalkowa powinna być dopasowana do bidetowej oraz natryskowej. Szeroki wybór wyposażenia łazienkowego wysokiej jakości, a przede wszystkim baterii w różnej stylistyce, znajdziesz na stronie: https://superlazienki.pl/k/baterie/baterie-podtynkowe/. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się aranżacje retro i art déco, w których zastosowanie znajduje armatura z mosiądzu. Wybierając rozwiązanie tego typu, należy zadbać, aby zarówno uchwyty mebli, obramowanie lustra oraz ozdoby były utrzymane w kolorze starego złota.

Fot. Point3D Commercial Imaging Ltd./unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*