Decoupage i scrapbooking, czyli dwie popularne metody dekoracyjne

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Decoupage i scrapbooking, czyli dwie popularne metody dekoracyjne

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ręcznie wykonywane dekoracje i ozdoby cieszą się coraz większą popularność i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców, którzy uwielbiają cieszyć się dobrym stylem własnych wnętrz. Po unikalne przedmioty sięgają zarówno profesjonalni architekci i projektanci wnętrz, jak również posiadacze własnych domów, mieszkań, biur, czy przestrzeni publicznych. Na szczególną uwagę zasługują dwie metody, które są powszechnie używane do ręcznych dekoracji- decoupage i scrapbooking. Co warto o nich wiedzieć?Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Decoupage i jego krótka charakterystyka

Decoupage jest jedną z najbardziej popularnych technik zdobienia. To metoda pracy, która polega na naklejaniu na dowolnie wybranej powierzchni cienkich warstw papieru. Bardzo często wybiera się w tym celu serwetki. Jednorazowe serwetki dekoracyjne to niezliczona ilość wzorów i motywów. Dekorator wycina interesujące go wzory, które w następnej kolejności przenosi na różne powierzchnie. Z tak wyciętych wzorów tworzy się także wiele, różnorodnych kompozycji, dzięki czemu uzyskuje się niepowtarzalne, unikatowe dekoracje na wielu, dowolnie wybranych przedmiotach, takich jak np. deski, wazony, szafy, komody, stoliki i wiele innych. W celu zachowania nienagannej prezencji przez długi czas, decoupage kończy się pokryciem bezbarwną warstwą lakieru, co sprawia, że wykonane dekoracje są trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. 

Scrapbooking- na czym polega?

Scrapbooking to kolejna popularna forma rękodzielnicza. Dzięki wykorzystaniu tej techniki, ozdabia się:

  • kartki okolicznościowe,
  • zaproszenia,
  • pudełka,
  • albumy,
  • księgi pamiątkowe,
  • weselne księgi gości.

Scrapbooking opiera się na wycinaniu oraz naklejaniu wielu, różnorodnych elementów. Dekoracje wykonywane są na podstawie unikalnych projektów. Do pracy najczęściej wykorzystywane są naklejki, ozdoby 3D, kolorowe papiery, cyrkonie, kamienie i wiele innych. Nierzadko wybiera się także zdjęcia, które są niezwykle personalizowaną ozdobą. Wykrojniki, gilotyna, taśmy i inne narzędzia są niezbędne, by móc cieszyć się doskonałym efektem końcowym wykonywanej pracy. 

Piękne, ręczne przedmioty tworzone z pasją

Scrapbooking sklep znajdujący się na stronie internetowej https://zielonekoty.pl/, to niezwykle bogata, różnorodna oferta wielu oryginalnych produktów. Decoupage sklep stawia na zadowolenie swoich klientów, przez co oferuję jedynie produkty doskonałej klasy w atrakcyjnej cenie.

Zdj. główne: LittleSlavicWitch/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*