Stylowy ogród – jak go zaaranżować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Stylowy ogród – jak go zaaranżować?

Artykuł sponsorowany

Piękny ogród i zadbana przestrzeń to prawdziwa wizytówka każdego domu. Jak jednak go zaaranżować, aby zachwycał wszystkich wokół? Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby Twój ogród i cała przestrzeń wokół domu prezentowały się przepięknie.

Roślinność w ogrodzie

Podstawowym elementem aranżacji każdego ogrodu jest oczywiście roślinność. Jakie jednak rośliny wybrać, aby ogród wyglądał pięknie? Przede wszystkim kwiaty. To właśnie dzięki nim ogród zyska uroku i niepowtarzalnego charakteru. Jeśli chodzi o kwiaty jednoroczne, to wspaniałym wyborem będą maciejki, słoneczniki, nasturcje oraz nagietki. Jeśli zaś zależy Ci przede wszystkim na rozłożystych i bujnych roślinach, to warto zasadzić w swoim ogrodzie róże w różnych odcieniach oraz hortensje. Koniecznie pomyśl także o zasadzeniu drzewek owocowych, które będą nie tylko piękną ozdobą Twojego ogrodu, ale także obdarują Cię pysznymi owocami. Jeśli zaś zależy Ci na odrobinie cienia w ogrodzie, to świetnie w tej roli sprawdzą się iglaki. Pięknie będą wyglądać (i pachnieć!)  jodły kalifornijskie oraz świerki białe, które możesz wykorzystać jako element żywopłotu.

Pamiętaj także, że aby rośliny ogrodowe wyglądały pięknie i efektownie, należy o nie odpowiednio zadbać. Przede wszystkim postaraj się o dobre miejsce do zasadzenia konkretnych gatunków. Dowiedz się, jakie nasłonecznienie i glebę lubią poszczególne kwiaty i inne rośliny. Warto także zadbać o nawożenie rośliny, na przykład używając nawozu dostępnego na stronie  https://arkop.pl/nawozy/chelaty-edta-dtpa-eddha-eddhsa-hga/. Nie zapominaj także o tym, jak ważne jest, aby stosować nawóz regularnie i w odpowiednich ilościach – jeśli jednorazowo użyjesz go zbyt dużo, to zaszkodzi on Twoim roślinom.

Dla wzrostu roślin kluczowe znaczenie ma także podlewanie. Najodpowiedniejszą porą do podlewania jest świt lub zmierzch. Ważne jest, aby nigdy nie podlewać roślin, gdy ich liście są mocno nagrzane od intensywnego słońca, ponieważ może to doprowadzić do  poparzenia liści i kwiatów poprzez zbyt szybkie wyparowanie kropelek wody z rośliny. 

Trawa ogrodowa

Przy aranżacji ogrodu nie można także zapominać o trawie. Mimo że często jest ona niezauważalna, to stanowi tło dla całego ogrodu. Bardzo ważne jest więc, aby wybrać gatunek trawy, który będzie bujny i zielony. W polskim klimacie najlepiej sprawdza się mieszanki traw. Dzięki takiemu połączeniu kilku rodzajów Twój trawnik będzie gęsty i soczyście zielony przez bardzo długi czas. Jakie jednak trawy sprawdzą się najlepiej do takiej mieszanki? Przede wszystkim kostrzewa czerwona będąca podstawowym gatunkiem trawy odpornym na suszę i deptanie, wiechlina łąkowa idealna do mocno nasłonecznionych ogrodów, szybko rosnąca i wytrzymała życica trwała oraz posiadająca spore walory estetyczne mietlica pospolita. Pamiętaj także, że o trawę należy dbać z taką samą dokładnością, jak o inną roślinność. Pamiętaj więc o regularnym koszeniu, wertykulacji, aeracji oraz oczywiście podlewaniu.   

Dekoracje do ogrodu

W ogrodzie nie może także zabraknąć innych dekoracji i dodatków, które znajdziesz na stronie https://garden-and-home.pl/. Warto zadbać, aby w ogrodzie pojawiły się piękne donice, które nadadzą mu wielu walorów estetycznych. Inną dekoracją, która będzie wyglądać pięknie (zwłaszcza wieczorami), będą też lampiony oraz solary ogrodowe. Zadbaj także o estetyczną przestrzeń do relaksu. Mogą znaleźć się w niej wygodne leżaki, meble ogrodowe oraz hamak.

Zdj. główne: MIO ITO/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*