Zalety pościeli flanelowej

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zalety pościeli flanelowej

Artykuł sponsorowany

Pościel flanelowa jest jedną z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych. I nie bez powodu – jest ona miękka, ciepła i bardzo przyjemna w dotyku. Dowiedz się, jakie jeszcze zalety posiada pościel flanelowa.

Pościel flanelowa jest bardzo często wybierana do sypialni ze względu na szereg zalet, które posiada. Dowiedz się więc, czym dokładnie charakteryzuje się pościel wykonana z tego właśnie materiału oraz dlaczego warto ją wybrać również do swojej sypialni.

Flanela – czym jest ten materiał?

Zacznijmy od tego, czym tak dokładnie jest flanela. Jest to tkanina bardzo przytulna i jeszcze bardziej miękka. Dlaczego tak właśnie jest? Otóż flanela jest tkaniną należącą do grupy welurów drapanych. Oznacza to, że  jej miękka okrywa włókienna powstaje na skutek „drapania”. Swoją delikatność flanela zawdzięcza także kolejnemu elementowi procesu powstawania, jakim jest strzyżenie jej powierzchni. Ponadto jest ona tkana splotem płóciennym, dzięki czemu staje się mało podatna na uszkodzenia.

Warto jednak pamiętać, że flanelę możemy podzielić na dwie grupy: flanelę bawełnianą oraz flanelę wełnianą.Zazwyczaj mamy jednak do czynienia z tą pierwszą, bo to właśnie ona wykorzystywana jest do produkcji odzieży czy pościeli. Flanelę wełnianą wykorzystuje się zaś głównie do szycia zimowych garniturów dla mężczyzn. Przy wyborze produktów flanelowych warto także zwrócić uwagę na jakość materiału. Najlepszą flanelą, która będzie służyła Ci w niezmienionym stanie przez lata, jest ta sprowadzana z Włoch. Warto więc zapłacić za nią nieco więcej, by cieszyć się pościelą lub ubraniem dłużej niż tylko przez jeden sezon.

Flanelowa pościel – jakie ma zalety?

Jak więc widzisz, flanela jest idealnym materiałem do produkcji pościeli. Jakie dokładnie zalety ma flanelowa pościel? Przede wszystkim jest ona niesamowicie miękka. Dzięki szczególnemu procesowi powstawania flaneli, opisanemu wyżej, jest ona materiałem niezwykle delikatnym, aksamitnym i wyjątkowo przyjemnym w dotyku. Nie ma się więc co dziwić, że jest często wybierana jako element do sypialni.

Ponadto jest to tkanina cechująca się sporą termoizolacyjnością. Będzie więc idealna zarówno na gorące lato, jak i mroźną zimę. Pokochają ją także wszystkie zmarzluchy, ponieważ jest pod nią nie tylko ciepło, ale także przytulnie. Ponadto, mimo swojej ogromnej delikatności, pościel flanelowa jest niezwykle trwała. Możesz ją prać wiele razy, ale nie straci ona swoich właściwości. Warto jednak pamiętać, aby prać ją prawidłowo. Nie jest wskazane mieszanie jej z kompletami pościeli wykonanymi z innego materiału czy z ubraniami, ręcznikami i kuchennymi ściereczkami.

Aby jak najdłużej zachować jej miękkość, pościel flanelową należy także prać wyłącznie w temperaturze 40°C, dzięki czemu zachowa swoje właściwości. Nie zapomnij także o dodaniu zmiękczającego tkaniny płynu do płukania. Bez niego flanelowa pościel szybko się zniszczy i będzie  krócej Ci służyć. Warto także pamiętać, że pościel flanelowa powinna być prasowana. Najlepiej jest to zrobić  w momencie, kiedy jest jeszcze wilgotna, ponieważ łatwiej będzie Ci rozprasować wszelkie zagniecenia.

Jeśli więc szukasz wysokiej jakości pościeli wykonanej z flaneli, to koniecznie zajrzyj na stronę sklepu internetowego https://www.lozkoholicy.pl/pol_m_Salon-i-Sypialnia_Komplety-poscieli_Posciel-flanelowa-1839.html.

zdj.główne: Kate Stone Matheson/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*