Czy wiesz, co to jest Smart TV? Poznaj najczęściej doceniane zalety Smart TV

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czy wiesz, co to jest Smart TV? Poznaj najczęściej doceniane zalety Smart TV

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

O zaletach telewizorów z kategorii Smart TV mówi się coraz częściej. Dostęp do sieci daje właściwie nieograniczone możliwości, dzięki czemu samodzielnie decydujemy, co i kiedy chcemy oglądać. Czy jednak na pewno wiesz, co to jest Smart TV i jak możesz korzystać z jego funkcji?

Jak działa telewizor z dostępem do internetu?

Na wstępie warto wytłumaczyć, jak właściwie działają telewizory, które dają nam możliwość podłączenia ich do sieci. Od teraz nie musimy już ograniczać się do tych kanałów telewizyjnych, które posiada podstawowa ramówka, a które należą do opłacanego przez nas pakietu abonamentu. 

Zamiast obejrzeć dany film czy serial, który emitowany jest o konkretnej godzinie, możemy po prostu wykupić dostęp do takich platform streamingowych, jak chociażby Netflix, HBO Max, Polsat Box Go, Player.pl, CANAL+, Prime Video czy Disney+. Oferta jest stale rozszerzana. A jak ma się to do posiadanego telewizora Smart TV z oferty Samsung? Tutaj możemy dowolnie instalować aplikacje, które umożliwią nam korzystanie z wymienionych platform! 

Układ głównego menu z łatwością personalizujemy wedle własnych potrzeb. Samodzielnie decydujemy, których aplikacji chcemy używać, a które z czasem okazują się zbędne. Wystarczy je po prostu usunąć.

Co to jest Smart TV i jakie są najważniejsze funkcje takiego telewizora?

Co to są funkcje Smart TV? Nie chodzi tylko o oglądanie filmów czy seriali. Równie dobrze możemy też grać w ulubione gry (bez konieczności posiadania konsoli, a to wszystko dzięki Xbox Game Pass), słuchać muzyki czy śledzić rozgrywki sportowe. 

Smart TV to po prostu dostęp do różnego rodzaju wariantów rozrywki. To my decydujemy, w jaki sposób wykorzystamy posiadane funkcje. Warto dodać, że modele dostępne w ofercie marki Samsung sprawdzają się bardzo dobrze nie tylko jako telewizor dla całej rodziny, ale również urządzenie odpowiednie do pracy (wystarczy, że na dużym ekranie wyświetlimy ważne dla nas materiały).

Zalety Smart TV ważne dla każdego użytkownika

Warto dodać pewne podsumowanie, które najlepiej określi, czego możemy spodziewać się po inteligentnych telewizorach. Przede wszystkim są to urządzenia wielofunkcyjne i wielozadaniowe. Posłużą nam zarówno do oglądania filmów i seriali, ale również przeglądania ulubionych streamingów, grania w gry, słuchania muzyki, śledzenia informacji czy rozgrywek sportowych. Telewizory marki Samsung dają dostęp do blisko 500 aplikacji, z czego niemal 200 dostępnych jest dla użytkowników w języku polskim. 

Podczas wyboru urządzenia możemy zwrócić uwagę także na inne jego parametry, takie jak na przykład rozmiar ekranu. To, ile będzie miał cali, ma w końcu niemałe znaczenie. Warto upewnić się, w jakim miejscu ustawimy telewizor i w jakiej odległości od niego znajdzie się kanapa. Dla graczy idealnym wyborem będą oczywiście modele gamingowe, które zapewnią możliwie jak najwięcej wrażeń i widoczność nawet najmniejszych szczegółów podczas prowadzonej rozgrywki!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*