Daria Widawska na diecie sirtfood. Czy schudnie jak Adele?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Daria Widawska na diecie sirtfood. Czy schudnie jak Adele?

Popularna aktorka Daria Widawska przeszła na dietę sirtfood, którą kiedyś stosowała Adele. W czasie pandemii Widawska przytyła i teraz zamierza zrzucić zbędne kilogramy. Mówi, że pierwsze efekty są już widoczne i dobrze się z nimi czuje. Niedawno pochwaliła się w mediach społecznościowych, że schudła 8,5 kg, co motywuje ją do dalszej pracy. Sprawdź, na czym polega ta dieta!

Dlaczego warto stosować dietę sirtfood?

Według jej twórców możemy wyróżnić pewne pokarmy, które aktywują określone białka w organizmie zwane sirtuinami. Chronią komórki przed stresem oksydacyjnym, łagodzą stan zapalny i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu. Wpływają też na zdolność organizmu do spalania tłuszczu i przyspieszania metabolizmu, powodując utratę około 3 kg tygodniowo, przy jednoczesnym utrzymaniu tkanki mięśniowej. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że prawdopodobnie odchudzanie nie ograniczy się tutaj do utraty tłuszczu, ale również doprowadzi do zmiany zapasów glikogenu w mięśniach szkieletowych i wątrobie.

Jak wygląda dieta?

Do tych „magicznych” produktów zaliczamy: zieloną herbatę, ciemną czekoladę (przynajmniej 85% kakao), jabłka, owoce cytrusowe, pietruszkę, kurkumę, jarmuż, jagody, kapary i czerwone wino. Dieta podzielona jest na dwie fazy. Pierwszy etap trwa tydzień i polega na ograniczeniu kalorii do 1000 przez trzy dni, spożywaniu trzech zielonych soków i jednego posiłku dziennie bogatego w wyżej wymienione produkty. Soki zawierają jarmuż, seler, rukolę, pietruszkę, zieloną herbatę i cytrynę. Jeśli chodzi o posiłek, można przygotować indyka z szałwią, kaparami i pietruszką lub curry z kurczakiem i jarmużem albo smażone krewetki z makaronem gryczanym. Od czwartego do siódmego dnia zapotrzebowanie kaloryczne wzrasta do 1500. Można pić dwa soki i zjeść dwa posiłki bogate w produkty „sirtfood”.

Druga faza, zwana też podtrzymującą, trwa 14 dni. W jej trakcie można zauważyć stałą utratę masy ciała. Menu obejmuje trzy zbilansowane posiłki bogate w produkty „sirtfood” i jeden zielony sok.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*